۱۳۹۸-۱۱-۱۲ - ۱۴:۲۶

کرونا گریبان‌گیر صنعت تولید نمایشگر هم شد

به عقیده کارشناسان فعال در حوزه فناوری، شیوع گسترده ویروس خطرناک کرونا می‌تواند تولید تلویزیون، لپ‌تاپ و دستگاه‌های الکترونیکی را مختل کند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IHS Markit به تازگی با انتشار گزارشی جدید برآورد و اعلام کرده‌اند که شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری دیگر از کشورهای جهان در تولید و عرضه محصولات و گجت های هوشمند و دستگاههای الکترونیکی همچون لپ تاپ، تلویزیون و مانیتورهای رایانه اختلا ایجاد خواهد کرد چراکه بسیاری از شرکت های بزرگ فعال در حوزه تکنولوژی در شهرهای مختلف چین کارخانه و فروشگاه داشته و سهم قابل توجهی در تولید، عرضه و فروش این محصولات را به خود اختصاص داده اند.

از طرفی دیگر، شیوع ویروس کرونا شهر صنعتی و بزرگ ووهان در چین را که قطب تولید بسیاری از پنل های صفحه نمایش به شمار می رود، به حالت قرنظینه و تعطیلی کامل درآورده است.

آنها بر این باورند که تعطیلی و قرنطینه شهر ووهان که میزبان حداقل پنج کارخانه تولید پنل های ال‌سی‌دی و اولد است، تولید نمایشگر، تلویزیون و لپ‌تاپ را در ماه‌های آینده با مشکل مواجه خواهد کرد. آنها در ادامه گزارش خود پیش‌بینی کرده‌اند که این بحران می‌تواند ۱۰ الی ۲۰ درصد از تولید نمایشگرهای ال‌سی‌دی در چین را در ماه آینده کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش وب سایت PCmag، چین تقریبا نیمی از ظرفیت تولید صفحه نمایش جهان را به خود اختصاص داده است.

دیوید هسیه، یکی از کارشناسان ارشد فعال در این موسسه تحقیقاتی روز جمعه با انتشار یادداشتی خاطرنشان کرد: در مواجهه با چالش‌های پیش‌رو در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا، کاهش تولید قطعات مربوط به دستگاه‌های الکترونیکی و نمایشگرهای LCD در چین گریزناپذیر خواهد بود و اتفاقی است که در ماههای آتی گریبانگیر این صنعت خواهد شد.

طبق آخرین آمارهای منتشر شده، ویروس خطرناک و کشنده کرونا تاکنون جان ۲۵۹ نفر را گرفته و حدود ۱۲ هزار نفر را نیز در ۱۹ کشور جهان درگیر و مبتلا کرده است.

بسیاری از شرکت های بزرگ هم زمان با اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان بهداشت جهانی، کارخانه و فروشگاههای خود را در چین تعطیل کرده و از تمامی پرسنل و کارکنان خود درخواست کرده اند که از سفر به چین خودداری کنند.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=562
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما