۱۴۰۲-۰۷-۰۸ - ۹:۰۵

نفت برنت ۹۵ دلار و ۳۱ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۷ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۳۱ سنت رسید.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛نگرانی در مورد اقتصاد کلان دنیا قیمت نفت را یک درصد در روز جمعه پایین آورد، اما کاهش عرضه جهانی نفت به دنبال پایین آمدن تولید ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را ۳۰ درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش داد.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۷ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۳۱ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹۲ سنت معادل ۱ درصد کاهش، ۹۰ دلار و ۷۹ سنت معامله می‌شود.
قیمت معاملات آتی نفت برنت حدود ۲.۲ طی یک هفته گذشته و ۲۷ درصد طی فصل تابستان افزایش یافت. نفت آمریکا هم ۱ درصد طی یک هفته گذشته و ۲۹ درصد طی فصل گذشته افزایش قیمت داشت.

فعالیت‌های مربوط به نفت و گاز در سه ایالت تولید کننده انرژی آمریکا رو به افزایش است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در ماه ژوئیه به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۹ رسیده بود.
سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر عواقب تعطیلی احتمالی دولت آمریکا در روز یکشنبه هستند.
تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است ۳ حلقه در هفته منتهی به ۲۹ سپتامبر کاهش یافته و به ۶۲۳ رسیده است، یعنی پایین‌ترین تعداد از فوریه ۲۰۲۲.
نظرسنجی از ۴۲ اقتصاددان نشان می‌دهد متوسط قیمت نفت خام برنت در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی احتمالاً ۸۹ دلار و ۸۵ سنت و در سال آینده میلادی ۸۶ دلار و ۴۵ سنت خواهد بود.
نشست وزارتی ائتلاف اوپک پلاس در چهارم اکتبر برگزار می‌شود و انتظار می‌رود عربستان از حجم کاهش تولید خود بکاهد.
کاهش تولید عربستان و روسیه تعیین کننده قیمت نفت در ادامه سال جاری میلادی خواهد بود.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=60421
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما