۱۴۰۲-۰۵-۰۸ - ۱۲:۳۶

درآمد گمرکی دولت ۲ برابر شد

گمرک ایران اعلام کرد مجموع وصولی های گمرک در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری به ۵۰ هزار و ۱۷۹ میلیارد تومان رسید.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ این میزان درآمدهای گمرکی که شامل مالیات بر ارزش افزوده وصولی از طرف گمرک، نیز است؛ نشان می‌دهد که در ۴ ماهه سال ۱۴۰۲ واریزی‌های گمرک به خزانه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۵ درصد رشد داشته است.

این گزارش در خصوص میزان درآمدهای گمرکی به تفکیک حقوق ورودی کالاها، خودرو، تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۰ ردیف درآمدی گمرک می‌افزاید: مجموع کل درآمدهای وصولی از ۴ بخش فوق‌الذکر و واریزی به خزانه به میزان ۲۲ هزار و ۳۸ میلیارد تومان بود.

براساس این گزارش، درآمد حاصل از ردیف حقوق ورودی کالاها براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲، در ۴ ماهه سال جاری ۱۶ هزار و ۵۹۳ میلیارد تومان بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷۶ درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش به دلیل کندی روند واردات خودرو از سوی وزارت صمت میزان درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو تنها ۷۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان محقق شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش میزان حقوق ورودی وصول شده از تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار را ۱۸۶ میلیارد تومان اعلام کرد که ۳۷۰ درصد در مقایسه با سال قبل رشد داشت.

همچنین واریزی‌های گمرک به خزانه از محل ۲۰ ردیف درآمدی گمرک که در قانون بودجه پیش‌بینی شده است نیز در ۴ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با افزایش ۱۸۵ درصدی به ۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان رسید. این درآمدها شامل عوارض صادراتی، عوارض هلال احمر، درآمد خدمات گمرکی، عوارض واردات لوازم آرایشی و بهداشتی و… است.

این گزارش میزان درآمد حاصل از وصول مالیات بر ارزش افزوده از طریق گمرک و واریزی به خزانه در ۴ ماهه سال جاری را ۲۸ هزار و ۱۴۱ میلیارد‌ تومان عنوان کرد که ۲۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش همچنین می‌افزاید: در این مدت مجموع معافیت‌ها و تخفیفات گمرکی که براساس موضوع جزء (۱) بند «ن» تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ اعمال شده است، ۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد تومان بود.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=57710
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما