۱۳۹۹-۰۲-۱۴ - ۱۱:۵۸

بیکاری ۳۰۵ میلیون نفر در جهان بر اثر کرونا

سازمان جهانی کار نسبت به پیامدهای وخیم کرونا بر روی بازار کار جهانی هشدار داد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛از زمان آغاز پاندمی کرونا تاکنون ۱۰.۵ درصد کل مشاغل تمام وقت موجود در جهان ( ۳۰۵ میلیون شغل) در خطر نابودی قرار گرفته اند و ممکن است با بیشتر شدن زمان اعمال قرنطینه و محدودیت های رفت و آمدی توسط دولت ها، این رقم از این سطح نیز فراتر برود. سازمان جهانی کار در بیانیه ای با هشدار نسبت به بیکاری ۳۰۵ میلیون نفر گفته است که زندگی شغلی ۱.۶ میلیارد انسان تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است و نیمی از مردم جهان ممکن است با خطر کاهش شدید درآمدهای خود و فقر مواجه باشند.
گای رایدر، دبیر کل سازمان جهانی کار با تاکید بر ضرورت محافظت از اقشار آسیب پذیر گفت: برای میلیون ها نفر از شاغلین در سطح جهان، سر کار نرفتن حتی برای چند روز می تواند به معنای آن باشد که آن ها دیگر غذایی برای خوردن و پولی برای تهیه اقلام دارویی ندارند. میلیون ها کسب و کار در جهان در حال حاضر نفس های آخر خود را می کشند.
سازمان جهانی کار از تمامی دولت ها خواسته است اقدامات بیشتری برای حمایت از کسب و کارها و کارکنان به ویژه در بخش های کوچک و خرد انجام دهند تا از آسیب پذیری آن ها در برابر پیامدهای کرونا بکاهند. این سازمان برآورد کرده است تنها در ماه نخست همه گیری کرونا، درآمد شاغلین روزمزد حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است که این رقم در آفریقا و آمریکای لاتین بیش از ۸۰ درصد بوده است.
رایدر هم چنین با اشاره به پس انداز بسیار کم کارگران حداقلی بگیر گفته است اگر از آن ها حمایت نشود، این افراد به ورطه فقر مطلق سقوط خواهند کرد.
سازمان جهانی کار بار دیگر از کشورهای ثروتمند خواسته است تا سرمایه گذاری بیشتری بر روی بخش بهداشت و درمان انجام دهند و همزمان با اقدامات حمایتی، به بازگشت ثبات به بازارهای مالی کمک کنند. چنین حمایت‌هایی می تواند به بازگشت سریع وضعیت اقتصاد به حالت قبل از بحران کرونا نیز کمک کند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3832
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما