۱۳۹۸-۱۱-۰۵ - ۱۵:۲۶
عاون وزیر صنعت خبر داد:

طراحی ۲۰ طرح تحقیقاتی بر اساس نیاز صنایع معدنی

معاون وزیر صنعت گفت: در سال جاری ۲۰ طرح تحقیقاتی و پژوهشی بر اساس نیاز حوزه صنایع معدنی طراحی شده است که عمدتا به حوزه محیط زیست ارتباط دارد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛خداداد غریب پور که در جمع مدیران شرکت‌های دانش بنیان و همچنین معدنی و صنعتی در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری سخن می‌گفت، اظهار کرد: در حال شکل دهی گفت‌و‌گوی استراتژیک بین دو بخش هستیم.

وی افزود: ایمیدرو در جایگاه شتاب دهنده ملی بین حوزه دانش و تولید به عنوان دو سوی این حلقه عمل می‌کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: ایمیدرو این ارتباط را رونق می‌دهد و تسهیل می‌کند.

غریب پور با تاکید بر اینکه استراتژی ایمیدرو از سوی دانشگاه تدوین شده، گفت: امسال در جشنواره دوم اینوماین با فرایندی که ایجاد شده تعداد ایده‌های ارزش افرین با رشد حدود ۳ برابری به ۴۰۰ رسید.

۲۰ طرح تحقیقاتی نیازمحور

وی یادآور شد: در سال جاری ۲۰ طرح تحقیقاتی و پژوهشی بر اساس نیاز حوزه صنایع معدنی طراحی شده است که عمدتا به حوزه محیط زیست ارتباط دارد.

غریب پور افزود: تنها بر فولاد تمرکز نداریم و صنایع مس در کنار بخش‌های اصلی همچون اکتشاف، استخراج و فراوری نیز شامل طرح‌های تحقیقاتی می‌شوند.

غریب پور تاکید کرد: ظرفیت آموزشی ایمیدرو ۲ برابر و پژوهشی آن ۵۰ درصد رشد یافته است.

۴ تفاوت جشنواره امسال با جشنواره نخست

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین گفت: در جشنواره دوم اینوماین، حضور ۷ شرکت بزرگ معدنی و صنایع معدنی، برگزاری نشست‌های دوطرفه، نمایشگاه ارایه دستاورد‌های فناورانه و مهمتر از همه پیگیری ایده‌های ارایه‌های ارایه شده جزو تغییرات جشنواره امسال نسبت به جشنواره نخست است.

نهادسازی و ایجادساختار

غریب پور درباره ساختاردهی به همکاری‌های حوزه دانش و صنعت اشاره کرد و گفت: ایمیدرو به همراه دانشگاه تهران با تاسیس موسسه مشترک با نام یونیدرو، به نهادسازی در این بخش اقدام کردند.

وی تاکید کرد: این اقدام سبب مانایی و پویایی روابط دوطرفه می‌شود و امروزه بیش از هر عاملی به دنبال گفتگو‌های دوطرفه هستیم.

وی نقش دانشکده معدن دانشگاه تهران در پایه گذاری و شکل گیری این حوزه دانش در کشور را یادآور شد و اظهار کرد: دانشکده معدن یکی از ۴ دانشکده پایه‌ای دانشگاه تهران بوده است.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=361
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما