۱۳۹۹-۰۱-۳۱ - ۱۴:۰۳

شاخص بورس ۶۸۹۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با افزایش بیش از ۲۰۸۰۰ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۶۸۹ هزار و ۷۴۵ واحد رسید که برای اولین بار به این سطح رسیده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۲.۵ درصدی مواجه شدند.

رشددسته جمعی نماگرها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۰۸۴۰ واحد رشد معادل ۳.۱۲ درصد به ۶۸۹ هزار و ۷۴۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۵۵۵۲ واحد افزایش معادل ۳.۱۲ درصد به ۲۳۸ هزار و ۹۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۵۷۲ واحد افزایش معادل۱.۹۶ درصد به ۱۵۸ هزار و ۳۱۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۰۴۰ واحد افزایش معادل ۱.۹۶ درصد به ۱۵۵ هزار و ۲۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۱۸۷۸ واحد افزایش معادل ۲.۵۵ درصد به ۸۷۶ هزار و ۷۸۸ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۱۱۲ واحد افزایش معادل ۳.۴۳ درصد به ۴۸۶ هزار ۳۰۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۸۵۴۳ واحد رشد معادل ۲.۶۹ درصد، به یک هزار و ۴۷۰ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فارس با ۲۹۷۸ واحد، فولاد با ۱۳۴۷ واحد، وپارس با ۱۲۶۱ واحد، فملی با ۹۷۴ واحد، کگل با ۸۳۲ واحد، تاپیکو با ۶۵۲ واحد و کچاد با ۶۳۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «بانک ها  با ۲۱۰ واحد صعود معادل ۶.۴۹ درصد به ۳ هزار و ۴۵۸ واحد، محصولات چوبی با ۳۰۰۲۳ واحد افزایش معادل ۴.۶۵ درصد به ۶۷۶ هزار ۳۷۵ واحد، مالی ۳۸۲۲۳ واحد رشد معادل ۴.۳۵ درصد به ۹۱۶ هزار و ۳۲۵ واحد، لاستیک ۱۰۰۴۰ واحد افزایش معادل ۴.۳۳ درصد به ۲۴۱ هزار و ۷۱۱ واحد، فرآورده های نفتی با ۷۲۲۵۹ واحد رشد، معادل ۴.۲۳ درصد به یک هزار و ۷۸۰ واحد، شیمیایی با ۱۶۱۴ واحد رشد معادل ۴.۱۵ درصد به ۴۰ هزار و ۵۵۰ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۹۶۵) واحد رشد معادل (۴.۶۸) درصد به ۴۰ هزار و ۲۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وپارس، فارس، پکرمان، سفارس، شوینده، ملت و شفن» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «لپارس، غشهد، بورس، شکلر، کالا، کهمدا و سفانو» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۵۱۸ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ میلیارد و ۹۵۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۲ هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3206
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما