۱۳۹۹-۰۱-۳۱ - ۱۰:۲۵

مصوبه جدید برای ترخیص کالاهای اساسی دپو شده

مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات ترخیص ۴میلیون تن کالای اساسی دپو شده ابلاغ شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در تاریخ سی ام فروردین ماه  با تغییر مقررات مربوط به تخصیص ارز کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات تعیین تکلیف خواهد شد.

در این مصوبه آمده است با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص تعجیل در ترخیص چهار میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر (مشمول ارز ۴۲۰۰ تومان) و لزوم هماهنگی دستگاه‌های مرتبط از جمله بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عملی شدن این موضوع  تصمیمات ذیل در این خصوص اتخاذ شد:
۱_مقرر گردید تخصیص ارز ذرتهای رسوبی در گمرک جمهوری اسلامی توسط بانک مرکزی مطابق نامه تاریخ بیست و سوم فروردین ماه که توسط قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تایید و ارسال شده است بدون فوت وقت و با کمترین بروکراسی اداری اقدام گردد.
۲_گمرک مکلف است،   تایید کد تخصیص ارز را به معنی در صف تامین تلقی و تمام محموله‌های ذرت رسوبی که کد تخصیص سیستمی دریافت نمودند را ترخیص نماید.
۳_کلیه صاحبان محموله‌های ذرت رسوبی ر بنادر که کد تخصیص دریافت نموده اند، مکلف اند حداکثر ظرف دو هفته نسبت به ترخیص محموله‌های ذرت از گمرکات کشور و توزیع در چارچوب مصوبات ابلاغی اقدام نمایند بدیهی است در صورت عدم اقدام موثر از سوی دارندگان محموله های ذرت برای ترخیص کالا اقدام قانونی با هماهنگی دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دستگاههای مسئول انجام خواهد شد.
۴ -با توجه به اعلام آمادگی بانک مرکزی مقرر شد بانک مذکور نسبت به تخصیص ارز ۴۲۰۰ و برای کالاهای اساسی مشمول به صورت خرید اعتباری اقدام و برای تامین ارز آن حداکثر شش ماه از زمان تخصیص ارز های در دسترس قابل انتقال اقدام نماید.

گمرک جمهوری اسلامی ایران , واردات ,

 

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3186
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما