۱۳۹۹-۰۱-۲۵ - ۱۴:۴۵
تفاهمنامه راه‌آهن و گمرگ امضا شد؛

تسریع روند ترخیص کالای اساسی

تفاهم‌نامه همکاری راه‌آهن و گمرک در بندر آپرین با هدف تبادل اطلاعات الکترونیکی گمرکی در اسناد حمل و نقل ریلی و تسهیل ترخیص کالا در مبادی ریلی کشور امضا شد.

به گزارش ” عصر صنعت “؛  در این تفاهمنامه دو طرف توافق کردند در زمینه استقرار گمرک در پایانه‌ها و مراکز لجستیک ریلی کشور و پیشبرد حمل و نقل چند وجهی در واردات و صادرات و ترانزیت کالا با یکدیگر همکاری کنند.

با امضای این تفاهم نامه راه آهن و گمرک در تامین تجهیزات و ایجاد زیرساخت‌های گمرکی در مبادی ریلی کشور با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح برابر با قوانین و مقررات همکاری خواهند کرد.

در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و در سال جهش تولید طرفین موافقت کردند، کارگروهی را متشکل از نمایندگان تام الاختیار تشکیل تا در زمینه اجرایی و عملیاتی شدن این تفاهم نامه با یکدیگر همکاری لازم را به عمل آورند.

بندر خشک آپرین با بیش از ۷۰۰ هکتار زمین در ۲۰ کیلومتری تهران در منطقه اسلامشهر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مرکز مهم لجستیک کشور است و با فعالیت پایانه های حمل و نقل ترکیبی آن ترخیص کالاهای وارداتی به کشور  تسهیل می‌ شود.

کاهش چشمگیر مصرف سوخت، آلودگی هوا، حوادث و سوانح رانندگی و ترافیک جاده‌ای در اطراف کلان‌شهر تهران از بزرگترین مزیت های راه اندازی بندر خشک آپرین در  این منطقه است. این بندر محل تقاطع خطوط ریلی شمال – جنوب و شرق – غرب است و با آغاز فعالیت گمرک جمهوری اسلامی ایران در بندر آپرین، ترخیص کالاهای اساسی تسریع خواهد شد.

تفاهم‌نامه راه‌آهن و گمرک را سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران امضا کردند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=2946
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما