۱۳۹۹-۰۱-۱۴ - ۱۰:۰۱

خسارت دو تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهان

­سخنگوی دولت گفت: کرونا دو تریلیون دلار خسارت به اقتصاد جهان وارد کرده و ۲۵ میلیون نفر را در مرحله اول بیکار می‌کند که در منطقه آسیا بیشتر خواهد بود.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛علی ربیعی در برنامه تیتر امشب سیما ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان گفت: در جلسه هیات دولت درباره پیامدهای اجرای طرح فاصله اجتماعی و وضعیت موجود کشور ناشی از شرایط کرونایی گفتگو شد.

سخنگوی دولت گفت با کاهش تردد در این ایام مصرف بنزین هم ۴۸ میلیون لیتر کاهش یافت. وی از ظرفیت های بهداشت در مقابله با کرونا و همچنین خالی بودن ۴ هزار تخت نیروهای مسلح گفت.

ربیعی با بیان اینکه روح ایثارگری و از خودگذشتگی مردم و کادر درمانی نقطه برتری ما بود، افزود: جمعیت جوان کشور بر خلاف جوامع اروپایی به ما کمک کرد تعداد جانباختگان کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر باشد.

وی از تولید دستگاه های تنفس مصنوعی در کشور گفت و افزود: مشکل امروز دنیا مرتبط با بیماران کرونایی، مشکل دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور (Medical ventilator) است. سخنگوی دولت با بیان اینکه تولید ماسک بهداشتی در کشور ۴ برابر شده است، گفت: دیروز در جلسه هیات دولت گزارش‌های بسیار خوبی ارائه شد، خوشبختانه ما در ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) شرایط خوبی داریم، اکنون روزی ۳۸ تا تولید می‌شود که تا ۱۵ فروردین برای تولید دو هزار ونتیلاتور قرارداد بسته شد، این عدد بسیار خوبی است. امیدواریم با قراردادهای که با شرکت‌های دانش بنیان منعقد شد، بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم هم اکنون وضعیت مناسبی داریم.

ربیعی افزود: هم اکنون ۱۵ هزار کیت تست در اختیار داریم که خوشبختانه می‌توانیم این رقم را به ۲۰ هزار کیت تست برسانیم، البته بخش‌های دیگری هم شروع به تولید کرده اند که در این جهت صف آزمایش هایمان افزایش یافته است، در روزهای اول کیت تست بسیار کم داشتیم، اما با تلاش شرکت‌های دانش بنیان و وزارت دفاع اکنون وضعیت مناسبی داریم و به سمت تولید ۲۰ هزار کیت پیش می‌رویم که عدد خوبی است.

سخنگوی دولت از اشباع شدن بازار از ضدعفونی کننده ها گفت و افزود: فروش لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی در فروشگاه ها نیز علاوه بر داروخانه ها عرضه می شود. ربیعی با بیان اینکه کرونا به اقتصاد دنیا شوک وارد کرده است، افزود: دو تریلیون دلار خسارت جهانی کرونا به اقتصاد جهان وارد کرده و کرونا در جهان ۲۵ میلیون نفر را در مرحله اول بیکار می‌کند که در منطقه آسیا بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه کرونا نابرابری و فقر را در جهان افزایش می دهد، افزود: برخی افراد در حوزه کارشناس اقتصادی اطلاعات نادرست به مردم می دهند. سخنگوی دولت گفت: بیماری، انگ نیست! در صورت ابتلای یک فرد به کرونا، موضوع به یک عضو خانواده و یا مدیر محل کار او اطلاع داده می شود، تا مراقبت ها انجام شود.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=2512
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما