۱۳۹۹-۰۱-۱۰ - ۱۳:۳۶

رشد ۱۳ هزار و ۱۳۶ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۱۰ فروردین از رشد ۱۳ هزار و ۱۳۶ واحد برخوردار شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛بورس اوراق بهادار تهران در روزهای آغازین سال جاری با روند رو به رشد کارش را شروع کرده و امروز هم شاخص کل بورس در پایان معاملات با افزایش ۱۳ هزار و ۱۳۶ واحدی شاخص کل به رقم ۵۴۵ هزار و ۶۶۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن ۵۲۸۹ واحد افزایش یافته و به رقم ۱۹۳ هزار و ۹۸۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۲۸۶۳ تریلیون تومان رسید.

معامله‌گران بورس امروز بیش از ۴.۵ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از ۱.۱ میلیون نوبت معامله که البته این تعداد معاملات در نوع خود بی‌نظیر است به ارزش ۶۰۱۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس ایران را هم امروز در نظر بگیریم بیش از ۹ هزار میلیارد تومان از محل معاملات بورس و فرابورس به عنوان نقدینگی در گردش برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی فراهم شد که این رقم می‌تواند بسیاری از مشکلات بنگاه‌های تولیدی را حل کند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی، ارزشی ۳۵۰۱ واحد رشد کرده و به رقم ۱۴۵ هزار و ۴۳۰ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۳۵۱۹ واحد افزایش یافته و به رقم ۱۲۹ هزار و ۵۶ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش بی‌سابقه ۲۰ هزار و ۹ واحدی به رقم ۶۹۹ هزار و ۵۳۵ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با افزایش ۹۴۸۶ واحد به رقم ۳۸۳ هزار و ۶۸۲ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس با رشد ۲۶ هزار و ۹۹۵ واحد به رقم یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۵۵ واحد سید.

امروز عمده نمادهای بورسی در تقویت شاخص کل مؤثر بودند که از جمله می‌توان به نمادهای ملی مس، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس، همراه اول، بانک ملت، توسعه معادن و فلزات و فولاد مبارکه اشاره کرد.

نمادهای پربیننده که مورد اقبال معامله‌گران بورس قرار گرفت شامل بانک ملت، بانک اقتصاد نوین، ماشین‌سازی اراک، سالمین، گلوکزان، نوش مازندران، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، کارخانجات تولیدی شهید قندی بوده‌اند.

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل رو به رشد بوده و با افزایش ۱۵۴ واحد به رقم ۷۰۱۸ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۴۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۳.۳ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۴۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳۰۶۳ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای پربیننده در فرابورس ایران شامل ذوب‌‌آهن اصفهان‌،سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع کاغذ پارس، فرابورس ایران، بانک دی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، مادیران و سیمان لار سبزوار بوده‌اند.

امروز عمده نمادهای مهم فرابورسی مانند سنگ آهن گهرزمین، ذوب‌آهن اصفهان، مادیران، فرابورس، پتروشیمی تندگویان، سمگا و فولاد ارفع همگی در تقویت شاخص کل بورس مؤثر بوده‌اند.

امروز با پیام ناظر بازار، تعدادی از نمادهای معاملاتی دچار وقفه در معاملات، برخی متوقف شده، برخی بازگشایی و تعدادی حراج شده‌اند. از جمله می‌توان به وقفه ایجاد شده در معاملات نمادهای گروه صنعتی بارز، بانک تجارت، شرکت شهد ایران، سیمان اصفهان اشاره کرد.

در پیام دیگری بازگشایی نماد پدیده شیمی قرن و همچنین وقفه در معاملات شرکت زامیاد انجام شد.

همچنین توقف نماد چدن‌سازان، وقفه در نماد سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت گروه بهمن و توقف نماد سرمایه‌گذاری نیرو انجام شد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=2454
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما