۱۳۹۸-۱۲-۱۰ - ۱۳:۲۹

سقوط ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه در نخستین روز هفته جاری بر خلاف روزهای قبل که بر مدار صعود در حرکت بود، نزولی شد و این بازار در نهایت با سقوط ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بسته شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛درحالی که شاخص بورس در نخستین ساعت معاملات صعودی بود و شاخص کل مرز ۵۲۳ هزار واحد را هم رد کرد، ناگهان بیش از ۱۹ هزار واحد سقوط کرد و در ساعات پایانی معامله با ۱۸ هزار و ۲۵ واحد نزول در رقم ۵۰۵ هزار و ۸۲۵ واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۳۶۸۹ واحد سقوط  و رقم ۱۶۹ هزار و ۶۰۸ واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران امروز ۸۲۰ هزار معامله انجام دادند که ۴۵ هزار و ۷۹۱ میلیارد ریال ارزش داشت.

در بازار امروز ۱۰۶ نماد مثبت و ۲۳۰ نماد منفی بودند و فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی پارس، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

همچنین بانک‌های تجارت، ملت و اقتصادنوین، ماشین سازی اراک، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده بورس بودند.

ریزش ۲۰۹ واحدی فرابورس

فرابورس نیز مسیر بورس را در پی گرفت و شاخص کل این بازار با ۲۰۹ واحد نزول به رقم ۶۵۳۴ واحد رسید. در این بازار ۶۴۰ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۸۲۲ واحد انجام شد.

پتروشیمی مارون، سنگ اهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و صنایع ماشین‌های اداری ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده فرابورس از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگ، س. توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، کشاورزی و دامپروری بینالود و گروه کارخانجات صنعتی تبرک تشکیل شد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=1634
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما