۱۳۹۸-۱۱-۲۸ - ۱۶:۳۹
همتی:

بازگشت ۲۲ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در ۱۱ ماهه سال ۹۸ نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار ارز صادراتی به چرخه اقتصاد بازگشته است که از این ۲۲ میلیارد دلار، ۳۰ درصد آن به صورت واردات در مقابل صادرات بود

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛عبدالناصر همتی گفت: علیرغم فشارهای حداکثری دولت آمریکا و مجموعه اقدامات برای محدود کردن تجارت و نقل و انتقال پولی و ارزی کشور، در ۱۱ ماه سال ۹۸ خوشبختانه ۳۵.۵ میلیارد دلار تامین ارز برای واردات کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه کردیم.
وی ادامه داد: از این ۳۵.۵ میلیار دلار، ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های دامی بود که از این نظر فراوانی جدی در کشور داریم.
رئیس کل بانک مرکزی در مورد بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: در ۱۱ ماهه سال ۹۸ نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار ارز صادراتی به چرخه اقتصاد بازگشته است که از این ۲۲ میلیارد دلار، ۳۰ درصد آن به صورت واردات در مقابل صادرات بود که با راهبری بانک مرکزی و فعالین اقتصادی محقق شده است.
همتی تصریح کرد: با کمک فعالین اقتصادی، صادرکنندگان و همکارانمان در بانک مرکزی و نیز تلاش‌های وزارت نفت توانستیم با قدرت منابع مورد نیاز کشور را تامین کنیم و انشاالله این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=1218
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما