وی افزود: تایرهای ارزان وارداتی اوایل سال ۱۳۹۸ با استقبال مردم روبه‌رو شد ولی بعد از یک دوره یک ماهه رانندگان متوجه ضعف کیفیت آنها شدند.اما به هرحال این واردات به صنعت لاستیک صدمه زد و بازار را با رکود مواجه کرد. حسن‌نژاد گفت: واردات لاستیک باعث شد که شعار حمایت از تولید داخلی و کار حداقل در بخش لاستیک محقق نشود و ضربه بدی به اقتصاد کشور به لحاظ خروج ارز جهت واردات وارد شود.

وی درباره فعالیت شرکت تک تایر آذر گفت: ما یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لاستیک‌های روکشی در کشور هستیم که در زمینه‌های سواری،باری و OTR  (لودری و دامپتراکی) محصولات خود را از رینگ ۱۳تا۵۱ تولید و به بازار عرضه می‌کنیم.

مدیر بازرگانی شرکت تک تایر آذر تبریز گفت: نگاهی به صنعت لاستیک کشور‌های اروپایی و آمریکایی نشان می‌دهد بیش از ۵۰درصد از لاستیک‌های مصرفی، روکشی است که این امر تا سه مرحله انجام می‌شود که به لحاظ زیست محیطی بسیار حائز اهمیت و قابل تکریم است که علاوه بر حمایت دولت و اجباری کردن به استفاده از لاستیک روکش،فرهنگ استفاده آن نیز جا افتاده است. متاسفانه در ایران نه تنها حمایتی از این صنعت بزرگ نمی‌شود که در مواقعی موانعی نیز پیش روی آن قرار می‌دهند.

وی گفت: یکی از این موانع که بسیاری از صنایع لاستیک کشور را تحت تاثیر قرار داده تامین نکردن ارز دولتی برای تهیه و واردات مواد اولیه است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ لاستیک‌سازی با آن مواجه هستند و این مورد حمایت ویژه مسوولان و وزارت صنعت و معدن را می‌طلبد.