۱۴۰۲-۱۲-۱۷ - ۷:۱۱

رونمایی از سند چشم انداز و تحول حراست گروه توسعه ملی

سند چشم انداز و تحول حراست گروه توسعه ملی با حضور دکتر حسین مدرس خیابانی، مدیرعامل گروه توسعه ملی رونمایی شد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ حسین مدرس خیابانی در نخستین همایش حراست گروه توسعه ملی، پیام اصلی برگزاری همایش­ها را شکل­گیری فضای انس و الفت بین افراد یک مجموعه و تقویت کنترل­های داخلی عنوان کرد و گفت: تبادل نظر و انتقال تجربیات، تقویت ارتباطات و آشنایی افراد یک مجموعه با یکدیگر، از دیگر ثمرات برگزاری اینگونه نشست­ها است.

مدیرعامل گروه توسعه ملی در ادامه به اهمیت جایگاه واحد حراست در سازمان­­ها اشاره کرد و افزود: جایگاه حراست در یک سازمان، به مراتب حساس­تر و مهم­ تر از بخش­های دیگر است؛ چراکه وظیفه اصلی آن، کنترل و نظارت بوده که یک ماموریت دائمی به شمار می­رود؛ به این معنا که مدیریت بدون کنترل و نظارت، امری بی­معنی است.

مدرس خیابانی در ادامه با اشاره به نامه حضرت امام علی (ع) به مالک اشتر مبنی بر مسئولیت حاکم و زمامدار در اهتمام به بازرسی و نظارت پنهان، سخنان خود را در سه بخش خودمراقبتی حراست، مراقبت از سازمان و مراقبت و صیانت از مردم و نیروی انسانی، طبقه­بندی کرد و با توصیه به رعایت تقوا از سوی کارکنان حراست و اهتمام و دقت نظر در انتصاب افراد سالم در مناصب مدیریتی، به تقویت رابطه با خدا و توجه به معارف و مفاهیم دینی، احکام اسلامی و شناخت بشریت اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه نیروهای حراست، وظیفه سنجش میزان اعتقادات، تدین و سایر شایستگی­های افراد را جهت تایید صلاحیت های لازم بر عهده دارند، لازم است خود نیز به این امور اهتمام ویژه­ای داشته باشند.

مدیرعامل گروه توسعه ملی خاطرنشان کرد: یک نیروی حراستی با توجه به اینکه حکم یک ضابط را در مجموعه به عهده دارد؛ باید تقوا، امانت­داری و صداقت را سر لوحه اقدامات خود قرار داده و به عنوان یک الگوی موفق در سازمان معرفی شود.

مدرس خیابانی به ضرورت اهمیت مراقبت از سازمان اشاره کرد و شناخت ارزش­ها، اهداف و ماموریت­های سازمان  را از جمله وظایف حراست در این زمینه ارزیابی کرد و افزود: حفظ آبروی سازمان و مراقبت همه­جانبه از ارکان آن، مورد انتظار است.

مدیرعامل گروه توسعه ملی به بخش سوم سخنان خود مبنی بر ضرورت مراقبت از مردم و نیروی انسانی اشاره کرد و در تعریف تفاوت­های سیستم امنیتی ایران با کشورهای دیگر، به ویژگی مردم­پایه بودن سیستم امنیتی و اطلاعاتی ایران اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از اطلاعات سازمان در اختیار مردم قرار دارد، می­توان از این ظرفیت عظیم در جهت بهبود فرآیندهای کنترل و نظارت بهره­مند شد.

مدرس خیابانی، مراقبت از نیروی انسانی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: حمایت از مدیران جسور و تحول­گرا و کارکنان خدوم و سالم در کنار جدیت در امر مبارزه با افراد متخلف و جلوگیری از نفوذ در بدنه سازمان، از جمله اقداماتی است که می­تواند موجب بهبود عملکرد سازمان شود.

وی به نگاه ملی برخی از مدیران نسبت به اقدامات انجام شده در یک مجموعه اشاره کرد و وجود چنین مدیرانی را در کشور غنیمت دانسته و بر حمایت همه­جانبه از این افراد تاکید کرد.

شایان ذکر است سند چشم­انداز و تحول حراست گروه توسعه ملی در این مراسم، از سوی مدیرعامل گروه رونمایی شد و در ادامه، از سه تن از مدیران حراست شرکت­های پتروشیمی شازند، سیمان کرمان و سیمان مازندران به عنوان برترین واحدهای حراست شرکت­های تابعه گروه توسعه ملی مطابق با ارزیابی­های انجام شده در سال جاری، تقدیر به عمل آمد.

در پایان نوبت اول این همایش معاون حفاظت کارکنان مرکز حراست بانک ملی ایران در سخنانی ضمن اشاره به وظایف سنگین حراست در پیشبرد اهداف سازمان توصیه هایی را بیان کردند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=68654
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما