۱۴۰۲-۱۲-۱۵ - ۱۳:۱۰

رشدی ۳۲ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بازار سرمایه در نیمه ی اسفند ماه، با لیدری سهام گروه پالایشی، رشدی ۳۲ هزار واحدی را تجربه کرد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛  بازار سهام سومین روز کاری هفته را با نیم نگاهی به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، صعودی آغاز کرد و رفته رفته بر تقاضای بازار نیز افزوده شد. گفتنی است اکثر سهام گروه پالایشی در روز جاری در نزدیکی ها صف خرید معامله شدند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۳۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۷۲ هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۴ هزار واحدی به ارتفاع ۷۳۹ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «شپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «هرمز» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خودرو»، «شپنا» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «فنر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۶ هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۲۳۹ نماد در محدوده مثبت و ۲۰۲ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۸۲ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=68579
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما