۱۴۰۲-۱۲-۰۲ - ۸:۱۵

۹ کشتی نهاده دامی در کشور تخلیه شد

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به تامین نهاده های دامی مورد نیاز دام و طیور گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۹ فروند کشتی حامل محمولات وارداتی این شرکت به وزن تقریبی ۵۰۰ هزار تن در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛حسین شیرزاد در این خصوص اظهار کرد: در سه ماه گذشته بیش از ۹ فروند کشتی حامل محمولات وارداتی این شرکت به وزن تقریبی ۵۰۰ هزار تن در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده و عملیات حمل ۳۴۰ هزار تن از محمولات فوق پس از ترخیص به نمایندگی‌های استانی شرکت صورت گرفته و ۱۶۰ هزار تن نهاده باقیمانده از محمولات تخلیه شده و مراحل ترخیص، انتقال و حمل باقی موجودی به مراکز پیش‌بینی شده در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴ فروند کشتی حامل نهاده کنجاله سویا به وزن تقریبی ۲۶۰ هزار تن در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) قرار دارد که به محض تامین شدن ارز مورد نیاز مراحل ترخیص، پهلودهی و حمل آنها عملیاتی خواهد شد، همچنین خرید نهاده‌های این شرکت به طور مستمر همچنان ادامه دارد.

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان این که در ادامه خریدهای گسترده، این شرکت نسبت به خرید کنجاله سویا به میزان ۴ فروند کشتی اقدام کرده است، گفت: مرحله بارگیری ۲ فروند از این کشتی‌ها در بندر مبدا رو به اتمام و در مسیر بنادر محل تخلیه در کشور است و ۲ فروند دیگر نیز در حال طی کردن مراحل بارگیری است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به حمایت‌های مقام عالی وزارت و اتخاذ تصمیم‌های راهبردی و تلاش مضاعف شرکت، موجودی فعلی و خریدهای صورت گرفته طی دو ماه آینده، کمبودی در تامین نیاز تولید کنندگان داخلی به نهاده‌ها و نیز تامین ذخایر راهبردی بخش کشاورزی نخواهد بود.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=68107
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما