۱۴۰۲-۰۹-۰۸ - ۱۰:۳۹

افزایش ۶ درصدی مصرف گاز

وزیر نفت گفت: براساس گزارش‌ها در روزهای گذشته نزدیک به ۴۶۵ میلیون متر مکعب مصرف داشتیم که رشد مصرف گاز نسبت به سال گذشته را به میزان ۶ درصد نشان می‌دهد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت، طی سخنانی با اشاره به افزایش مصرف گاز در کشور اظهار داشت:براساس گزارش‌ها در روزهای گذشته نزدیک به ۴۶۵ میلیون متر مکعب مصرف داشتیم که رشد مصرف گاز نسبت به سال گذشته را به میزان ۶ درصد نشان می‌دهد.

وی افزود: خوشبختانه در بخش سوخت نیروگاه ها نسبت به سال گذشته روزی ۳۶ میلیون متر مکعب گاز بیشتر به نیروگاه دادیم. همچنین  روزی ۶ میلیون متر مکعب بیشتر به صنایع گاز دادیم و نزدیک به ۲۰ میلیون لیتر سوخت مایع کمتر مصرف شد که برای کاهش آلوده هوا بسیار موثر است.

اوجی عنوان کرد: ۱۱.۵ میلیون متر مکعب از گازهای سمی مشعل را جمع‌آوری کردیم و برنامه ما این است که این میزان تا پایان سال به ۱۸ میلیون متر مکعب برسد.علاوه بر این در راستای گازسوز کردن خودروهای عمومی تمامی تلاش ما برای وانت بارها و تاکسی ها است که در بحث هوای پاک اثرگذار است.

وزیر نفت گفت: در بحث ذخیره سازی گاز در مخازن طبیعی به عدد ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب رسیدیم که یک رکورد است. همچنین نسبت به شروع دولت ۵۰ میلیون متر مکعب تولید گاز خام افزایش پیدا کرده است. اینها همه کمک می کند که زمستان امسال با توجه به ناترازی گاز که در دوره های قبلی داشتیم با این ابتکارات زمستان را با کمترین چالش پشت سر بگذاریم.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=63431
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما