۱۴۰۲-۰۸-۳۰ - ۱۱:۱۶

روزانه بیش از ۱۵ هزارتن کنجاله سویا حمل می‌شود

قائم مقام وزیر جهاد از حمل روزانه بیش از ۱۵ هزارتن کنجاله سویا طی روز‌های اخیر در کشور خبر داد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد گفت: طی روزهای اخیر، روزانه بیش از ۱۵ هزارتن کنجاله سویا حمل می شود که بنابر برنامه ریزی صورت گرفته مبنی بر حمل و ترخیص، طی هفته های آتی با مازاد عرضه کنجاله سویا روبرو می شویم.

به گفته او، طی ۵ تا ۶ روز گذشته ۴ کشتی کنجاله خشک در بنادر تخلیه و ترخیص شده است.

پیمان پاک ادامه داد: روند تامین و واردات نهاده نسبت به سال گذشته افزایشی است، درکنار بخش خصوصی پشتیبانی امور دام اقدام به خرید ۲ میلیون تن نهاده دامی کرده است که براین اساس مشکلی در تامین نهاده نداریم.

قائم مقام وزیر جهاد با بیان اینکه قیمت کنجاله سویا تغییری  نداشته است، گفت: قیمت کنجاله سویا داخلی و پشتیبانی امور دام با نرخ ۱۹ هزارتومان عرضه می شود و کمتر از ۲۰ درصد نیاز کشور بدلیل کیفیت بالاتر است با رضایت و درخواست واحدهای تولیدی با نرخ بالاتر عرضه می شود.

او با بیان اینکه ۳۴۰ تا ۳۵۰ هزارتن کنجاله سویا در کشور مورد نیاز است، گفت: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزارتن کنجاله با نرخ ۱۹ هزارتومان عرضه می شود و کمتر از ۲۰ درصد نیاز با نرخ توافقی کنجاله سویا با کیفیت و دارای پروتئین بیشتر عرضه می شود و با این حال اتحادیه های تولیدی تعهد دادند که هیچ افزایشی در قیمت تمام شده محصول نداشته باشند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=62967
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما