۱۳۹۹-۰۲-۱۴ - ۷:۵۶

شرایط ترخیص برنج‌های تأمین ارز شده اعلام شد

رئیس کارگروه تنظیم بازار در نامه‌ای به معاون امور گمرکی گمرک اعلام کرد که خروج برنج از گمرکات پس از اظهار و طی تشریفات گمرکی و پرداخت مابه‌التفاوت ریالی به سازمان حمایت منوط به اعلام رسمی و صدور حواله توزیع توسط دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار کشور است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ عباس قبادی دبیر کارگروه تنظیم بازار با ارسال نامه‌ای به معاون گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران با عنوان «شرایط ترخیص برنج‌های تأمین ارز شده»‌ نوشت، خروج برنج از گمرکات پس از اظهار و طی تشریفات گمرکی و پرداخت مابه‌التفاوت ریالی به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و مصرف‌کنندگان منوط به اعلام رسمی و صدور حواله توزیع توسط دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار کشور است.

در این نامه آمده است:

جناب آقای ارونقی

معاون محترم امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران

موضوع:  شرایط ترخیص برنج‌های تأمین ارز شده

سلام علیکم

احتراماً، با عنایت به لزوم عرضه کلیه برنج‌های وارداتی اعم از انواع برنج هندی، پاکستانی و … تأمین ارز شده با نرخ ارز رسمی (۴۲۰۰ تومانی) در شبکه‌های تحت نظارت دولت، خواهشمند است با قید فوریت به همه گمرکات اجرایی ابلاغ گردد. خروج برنج از گمرکات پس از اظهار و طی تشریفات گمرکی و پرداخت مابه‌التفاوت ریالی به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندان منوط به اعلام رسمی و صدور حواله توزیع توسط دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار کشور می‌باشد.

ضمناً از آنجایی که خروج انواع برنج پاکستانی قبلاً مشمول الزام فوق بوده است ضروری است دستور فرمایید ضمن برقراری الزام فوق برای انواع برنج وارداتی، فهرست ترخیص انواع برنج هندی، تایلندی، پاکستانی و … از ابتدای فروردین‌ماه سال ۹۹ تا کنون به تفکیک شرکت، ثبت سفارش، تناژ، ارزش، ترخیصیه و فهرست انبارهای مقصد ظرف روز جاری به این حوزه ارسال گردد.

 

منبع: فارس

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3808
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما