۱۳۹۹-۰۲-۱۰ - ۱۴:۴۴

پرداخت تسهیلات صادراتی براساس میزان صادرات

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از هماهنگی با معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت استفاده صادرکنندگان از منابع و اعتبارات موجود در تبصره ۱۸ قانون بودجه خبر داد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛«حمید زادبوم» با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸ در خصوص پرداخت تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی به صادرکنندگان اظهار داشت: در تلاش هستیم تا فرآیند پرداخت تسهیلات صادراتی از محل منابع ریالی و ارزی صندوق توسعه ملی به صورت برخط و از طریق سامانه انجام شود ضمن آنکه اهلیت صادرکنندگان متقاضی صرفا توسط سازمان توسعه تجارت ایران و براساس شاخص‌های موجود مشخص خواهد شد.

وی میزان صادرات را یکی از شاخص‌های پرداخت تسهیلات عنوان کرد و افزود: صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام نکرده‌اند، امکان دریافت تسهیلات با نرخ ترجیحی و رقابتی را نخواهند داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تسهیلات صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی فقط به صادرکنندگان تعلق گرفته و تولیدکنندگانی که برای اولین بار قصد صادرات دارند، به شرط رفع تعهدات خود در خصوص بازگشت ارز، می‌توانند از کمک سود تسهیلات صادراتی که توسط سازمان توسعه تجارت ایران و در صورت ابلاغ و تخصیص اعتبارات مربوط به مشوق‌های صادراتی، استفاده کنند.

زادبوم ضمن تاکید بر حمایت از توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در سال جهش تولید، گفت: هماهنگی‌های لازم صورت پذیرفته تا سرمایه‌گذاران پایانه‌ها و سایر زیرساخت‌های صادراتی قادر باشند از تسهیلات مندرج در تبصره ۱۸ استفاده کنند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3698
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما