۱۳۹۹-۰۲-۱۰ - ۱۳:۲۵

رشد شاخص بورس رکورد زد

معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که رشد شاخص کل این بازار با بیش از ۳۱ هزار واحد رشد رکورد بی‌سابقه‌ای را در تاریخ این بازار ثبت کرد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛معاملات هفته جاری بازار سرمایه با چراغ سبز به پایان رسید و شاخص کل این بازار با ۳۱ هزار و ۸۷۶ واحد صعود در رقم ۸۷۷ هزار و ۸۲۸ واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۹۱۵۹ واحد صعود و رقم ۲۸۵ هزار و ۸۰۴ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۸۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ثبت رساندند.
در این بازار صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، کشتیرانی ایران، گروه مپنا، س.نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و سرمایه‌گذاری قدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر را روی بورس گذاشتند.

ورود شاخص فرابورس به کانال ۱۰ هزار واحد
شاخص کل فرابورس نیز با ۳۵۸ واحد صعود برای نخستین بار وارد کانال ۱۰ هزار واحد شده و رقم ۱۰ هزار و ۲۹۹ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۶۰۱ هزار معامله به ارزش ۴۱ هزار و ۴۸۷ میلیارد ریال انجام شد. در فرابورس هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تأمین، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر را گذاشتند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3694
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما