۱۳۹۹-۰۲-۰۷ - ۱۲:۰۲

تولید جهانی زغال سنگ افزایش می یابد

تولید جهانی زغال سنگ طی سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد رشد تولید خواهد بود.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ انتظار می رود میزان تولید جهانی زغال سنگ به دلیل شیوع ویروس کرونا طی سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد تنها رشد ۰.۵ درصدی باشد. پیش بینی ها حاکی از این است که میزان تولید جهانی این ماده معدنی از ۸ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تن در سال گذشته میلادی به ۸ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش خواهد یافت.

طی ۲ ماهه نخست سال جاری میلادی میزان تولید زغال سنگ چین به دلیل طولانی شدن تعطیلات سال نو و اجرای قرنطینه برای پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا شاهد افت ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی بود. اما این کشور در نظر دارد افت تولید را تا پایان سال جاری به ۱.۲درصد کاهش دهد.

به عقیده یک تحلیلگر ارشد معدنی، تولید جهانی زغال سنگ در مقایسه با سایر کامودیتی ها تاثیر کمتری از شیوع ویروس کرونا می پذیرد، چرا که در دوران قرنطینه و محدودیت نیز معادن زغال سنگ حرارتی به منظور تامین انرژی مورد نیاز مجوز فعالیت دارند.

همچنین پیش بینی می شود به دلیل افزایش تقاضا در چین و هند طی ۴ سال آینده تولید زغال سنگ حرارتی با نرخ رشد ۱.۹ درصد افزایش یابد.

این در حالی است که میزان تولید این ماده معدنی در هند طی سال جاری میلادی با ۸.۳ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۴۵ میلیون تن پیش بینی شده است.

زغال سنگ یکی از منابع انرژی است که بزرگترین معادن آن در چین، هند، آمریکا و استرالیا قراردارد. چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف کننده این ماده معدنی در جهان به شمار می رود.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3562
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما