۱۳۹۹-۰۲-۰۶ - ۹:۱۶

نقش اصناف درمهار کرونا

بیماری کرونا این روزها همه جهان را تحت تاثیرخود قرارداده است. تا جایی که دولت‌ها برای مهار آن تمامی صنوف پرخطر را تعطیل کرده‌اند؛ اما دراین بین مشاغلی وجود دارند که خطری برای جامعه ندارند ولی برای نابودی این بیماری و شکست آن با دیگر اقشار جامعه همگام شده و کسب‌وکار خود را تعطیل کردند. واحدهای صنفی خود درپی غلبه برکرونا هستند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛اصناف در خط مقدم این جنگ بزرگ، عموما با تعطیلی واحدهای توزیعی، رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا تلاش دارند تا کشور را در گذر از این شرایط سخت یاری رسانند. بنابراین لازم است برای رسیدن به این اهداف، اصناف توان از دست رفته خود را بازیابی کند و این امر میسر نمی‌شود؛ مگر اینکه دولت برای چالش‌های مرتبط با کسبه تا آنجا که امکان دارد چاره‌جویی کند. صنف بزرگ پیچ و مهره فروشان تهران به‌عنوان صنفی کم‌خطر و تامین‌کننده اصلی کالاهای مورد نیاز صنایع وبسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی که نیاز جامعه را بر طرف می‌کند، بنابر بخشنامه اتاق اصناف همراه مردم از منافع مالی خود گذشته و با قبول گرفتاری‌های اقتصادی برای حفظ سلامتی جامعه و خانواده‌ها، واحدهای صنفی خود را تعطیل کرده و همکاری‌های لازم را با مجموعه وزارت بهداشت داشته است. در همین راستا کسبه متعلق به این صنف مانند همه مردم آگاه در حد توان خود را مسوول دانسته و در همفکری‌های درون صنفی در کانال‌ها و فضاهای مجازی پیشنهادهایی داشتند تا بعد از اعلام اتاق اصناف،ستاد ملی مبارزه با کرونا و اتحادیه مبنی بر بازگشایی واحدهای صنفی بتوانیم با اجرایی شدن آنها از این دوران حساس به خوبی عبور کنیم.

از جمله این پیشنهادها که امیدوارم توسط کسبه اجرایی شود جدای از رعایت کامل فاصله اجتماعی، نکات بهداشتی و توصیه‌های وزارت بهداشت که متولی این موضوع شده می‌توان به تهیه ژل و مایع ضدعفونی دست و محیط، ماسک و دستکش‌های یک بار مصرف در واحدهای صنفی، ضد عفونی معابر همچنین ایجاد راهرو در ورودی پاساژها که توسط پمپ ویژه مواد ضد عفونی را توسط سنسور اسپری کند اشاره کرد و اینکه تا جایی که امکان دارد از خریدو فروش اجناس به‌صورت حضور فیزیکی اجتناب شود. موضوعات دیگری نیز مطرح شده است که پس از بررسی در صورت مفید بودن توسط کسبه و صنف بزرگ پیچ و مهره فروشان تهران اجرایی خواهد شد. در خاتمه ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم امیدوارم موضوعات مطرح‌شده مورد توجه همکارانمان در اتحادیه‌های دیگر نیز قراربگیرد.

 

داود حبیبی‌فرد(گنجی)/ نایب‌رئیس اول اتحادیه پیچ‌ومهره‌فروشان تهران

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=3499
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما