۱۳۹۹-۰۱-۱۶ - ۹:۴۴

تولید جهانی ۶۴ میلیون تن آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ میلادی

تولید جهانی آلومینیوم از ۶۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۶۴ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافت.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ در مدت یاد شده، ظرفیت تولید این محصول نیز با رشد ۹۰۰ هزار تنی به ۷۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید.

تولید آلومینیوم  چین طی سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۶ میلیون تن به ثبت رسید که حجم تولید آلومینیوم این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن اعلام شده بود. به این ترتیب، چین با تولید بیش از ۵۰ درصد آلومینیوم جهان همچنان عنوان بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم  را به خود اختصاص داد.

پس از آن، هند با تولید۳ میلیون و ۷۰۰هزار تن آلومینیوم  دومین کشور تولیدکننده این محصول در جهان بود. میزان تولید آلومینیوم روسیه با ۳۰ هزار تن افت به ۳ میلیون و۶۰۰ هزار تن کاهش یافت اما توانست رتبه سوم جهان را کماکان در اختیار داشته باشد.

چهارمین کشور برتر تولیدکننده آلومینیوم جهان نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی کانادا بود که ۲ میلیون و ۹۰۰ هزارتن از مجموع تولید جهانی را به خود اختصاص داد. میزان تولید سال ۲۰۱۸ میلادی این کشور ۲ میلیون و ۹۲۰ هزار تن بوده است.

طی این مدت، امارات متحده عربی با تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آلومینیوم در رتبه پنجم جهان ایستاد. استرالیا نیز با تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن و بحرین با تولید یک میلیون و ۴۰۰هزار تن آلومینیوم به ترتیب در جایگاه های ششم و هفتم تولید این محصول در سال گذشته میلادی قرار گرفتند. رقم تولید  آلومینیوم در استرالیا یک میلیون و ۵۸۰ هزار تن و در بحرین یک میلیون و ۱۰هزار تن طی سال ۲۰۱۸ میلادی ثبت شده است.

علاوه بر این، نروژ با تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن، ایالات متحده آمریکا با تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن و ایسلند با تولید ۸۵۰ هزارتن  آلومینیوم، به ترتیب در رتبه های هشتم تا دهم جهان در تولید این محصول طی سال۲۰۱۹ میلادی جای گرفتند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=2561
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما