۱۳۹۹-۰۱-۱۰ - ۹:۱۶

خطر در کمین اقتصادهای بزرگ جهان

موسسه رتبه بندی مودی رتبه اعتباری انگلیس و هند را کاهش داد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛موسسه رتبه بندی مودی در گزارشاتی جداگانه به بررسی چشم انداز اقتصادهای پنجم و ششم جهان پرداخت. این موسسه در تغییری محسوس، پیش بینی خود از رشد اقتصادی هند در سال جاری را از ۵.۳ درصد به ۲.۵ درصد کاهش داد.
دولت هند قرنطینه سراسری در هند را برای ۲۱ روز دیگر تمدید کرده و پلیس نیز برخورد با خاطیان قرنطینه را تشدید کرده است. موسسه مودی در گزارش خود اعلام کرده است رشد   اقتصاد هند احتمالا امسال ۲.۵ درصد و سال آینده ۵.۳ درصد خواهد بود.
دولت هند پیشتر دستیابی به رشد پنج درصدی را برای سال جاری هدف گذاری کرده است. اقتصاد هند سال گذشته ۶.۱ درصد رشد کرده بود. نیرمالا سیتارمان، وزیر دارایی هند در همین رابطه گفته است که دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، ۲۲.۶ میلیارد دلار هزینه خواهد کرد.
از سوی دیگر این موسسه در گزارشی دیگر با منفی ارزیابی کردن چشم انداز اقتصاد انگلیس، رتبه اعتباری این کشور را کاهش داده است. به گفته مودی، تضعیف نهادهای اقتصادی انگلیس در نتیجه شیوع گسترده کرونا باعث به خطر افتادن رشد در سال جاری خواهد شد. در این گزارش هم چنین به انگلیس هشدار داده شده که تداوم بن بست فعلی بر سر روابط با اتحادیه اروپا به دنبال برگزیت، می تواند فشار مضاعفی را به اقتصاد انگلیس وارد سازد.
این موسسه پیش بینی کرده است نسبت بدهی دولت به کل تولید ناخالص داخلی این کشور امسال به ۹۴ درصد و در سال آینده به ۹۸ درصد برسد. پیش از این دولت انگلیس با هدف حمایت از رشد اقتصادی این کشور تصمیم گرفته بود میزان مخارج خود را به بالاترین سطح خود از دهه ۱۹۶۰ برساند.
انگلیس اکنون پس از ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، چهارمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا محسوب می شود.

​​​​​​​منبع: ایسنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=2444
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما