۱۳۹۸-۱۲-۱۶ - ۹:۴۱

ترخیص کالاهای وارداتی به عراق یک هفته متوقف می‌شود

گمرک ایران اعلام کرد: فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق از روز یکشنبه ۱۸ اسفند به مدت یک هفته از تمامی مرزهای خسروی، سومار، مهران، چذابه و شلمچه برای پیشگیری و ضدعفونی کردن محوطه‌های گمرکی و افزایش تجهیزات و امکانات مرزی برای مقابله با کرونا متوقف می‌شود.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛توقف فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی به عراق از روز یکشنبه (۸ مارس، ۱۸ اسفند) به مدت یک هفته تا ۲۵ اسفندماه (۱۵ مارس) از تمامی مرزهای خسروی، سومار، مهران، چذابه و شلمچه برای پیشگیری و ضد عفونی کردن محوطه‌های گمرکی و افزایش تجهیزات و امکانات مرزی برای مقابله با کرونا انجام می‌شود.

براساس این گزارش، پس از یک هفته تعطیلی، مرزها دوباره بازگشایی می‌شود.

گمرک ایران یادآور شد:  رایزنی‌های مسوولان گمرکات مرزی و مقامات دو کشور برای باز نگه‌داشتن مرزها ادامه دارد تا با افزایش امکانات و کنترل‌های بهداشتی در مرز از بسته شدن مرزها جلوگیری شود اما با این حال صادرکنندگان احتیاط کنند.

به گزارش ایرنا، ‌پس از شیوع ویروس کرونا برخی کشورها روابط در مرزهای مشترک خود با ایران را به حالت تعلیق درآوردند و این موضوع باعث تراکم کامیون‌های صادراتی از سمت ایران در مرزها شده است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=1851
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما