۱۳۹۸-۱۲-۰۵ - ۹:۴۴

مشکلات حمل و نقلی بر سر راه صادرات به اوراسیا

رییس فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران اعلام کرد: بسیاری از محصولات صادراتی به اوراسیا به دلیل نبود کامیون و کانتینر یخچالی معطل مانده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛«علی محمودی سرای» گفت: برای حمل کالاهای یخچالی که بتواند این محصولات را از جیرفت بارگیری کرده و به مسکو ببرد یا مقصد نهایی ببرد، به کامیون‌های سردخانه‌دار استاندارد نیاز داریم که متاسفانه تعداد این کامیون‌ها در ایران بسیار کم است.

وی ادامه داد: اکنون اتاق بازرگانی در صدد است کالاهای یخچال دار (ترموکراک) تهیه و آن را به منطقه ارسال کند تا کالاها بیش از این در بنادر معطل نشوند و به کشورهای مقصد (عموما آسیای میانه) برسند.

به گفته این مقام مسوول،  معمولا محصولات کشاورزی باید در بازه زمانی سه یا چهار ماه ارسال  شود اما برای محصولات خشک بازه زمانی خاصی مشخص نیست.

محمودی سرای درباره مشکلات ناشی از تاخیر در ارسال محموله‌های صادراتی گفت:  محصولات کشاورزی پشت مرز مانده در سردخانه نگهداری می‌شوند و مشکلی از نظر فاسد شدن ندارند، اما مشکل آنجاست که این اقلام صادراتی به موقع به بازارهای هدف نمی‌رسند و اینگونه صادرات بدنام می‌شوند و نهایتا از صادرات عقب می‌مانیم.

 

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=1459
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما