۱۴۰۱-۱۲-۲۴ - ۱۳:۰۸

رشد ۳۸هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۸هزار واحدی روبرو شد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۵میلیارد و ۲۴۷میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۱۸۴میلیارد تومان در بیش از ۵۹۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۸هزار و ۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۰هزار و ۹۹۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و سرمایه‌گذاری غدیر شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، ملی کشت و صنعت و دامپروری پار و قند مرودشت افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷میلیارد و ۳۸۴میلیون ورقه به ارزش ۴۴هزار و ۴۴۰میلیارد تومان در ۳۰۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۳هزار و ۸۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، پخش البرز و تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=51160
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)