۱۴۰۱-۰۹-۰۹ - ۱۰:۳۴
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار مطرح کرد:

زیان ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی مرغداران

نبی پور گفت: بنابر آمار طی ۷ ماه اخیر، مرغداران تخم گذار به سبب عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۸ هزار و ۵۰۰ تا ۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان معادل شانه ای ۷۸ هزار تومان است.

به گفته او، عرضه هر شانه تخم مرغ فله در خرده فروشی ها با احتساب ۱۷ درصد سود و کرایه حمل و نقل با نرخ ۹۰ هزار تومان منطقی است.

نبی پور از تولید روزانه ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ تن تخم مرغ خبر داد و گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار، دولت با پرداخت یارانه یا کالابرگ باید از اقشار آسیب پذیر کمک کند تا مصرف افزایش یابد.

این مقام مسئول گفت: بعد از اصلاح نظام یارانه متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری تا مهرماه ۲۹ هزار تومان بود که به سبب عرضه تخم مرغ ۶ هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب، مرغداران ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد که بدلیل افزایش ۱۰ درصدی تولید و کاهش قدرت خرید خانوار حداقل تا پایان سال ۶۰ هزار تن تا پایان سال مازاد خواهیم داشت.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ فله در خرده فروشی ها را ۳ هزار تومان اعلام کرد.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=45558
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)