۱۴۰۰-۱۱-۰۲ - ۱۰:۵۶

پیش بینی نرخ طلا در آستانه روز مادر

بسیاری از فعالان بازار‌های مالی معتقدند که نرخ سکه در روز‌های پیش رو بسته به رویداد های سیاسی است و بازار سرمایه نیز روند افزایشی شدیدی را تجربه نخواهد کرد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛هفته گذشته شاخص کل بورس روند نزولی را پشت سر گذاشت و از تراز یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحد به یک میلیون و ۲۷۹ هزار واحد رسید؛ این به معنی اُفت بیش از ۶ درصدی شاخص کل است. اما با توجه به برخی از اتفاقاتی که در پایان هفته گذشته شاهد آن بودیم احتمالا روند بازار در هفته پیش‌رو، متفاوت خواهد بود.

خبری‌زاد گفت: اگر شاخص‌های بورس از محدوده فعلی نیز پایین‌تر بیایند و نزول بیشتری داشته باشند، کار برای حفظ بازار سخت خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به تجمع اعتراضی سهامداران مقابل مجلس، واریز بخش اول پول به صندوق توسعه بازار، افزایش نرخ های جهانی (نفت، کامودیتی‌ها و…) و گزارش‌های مناسب ۹ ماهه شرکت‌ها که به تازگی منتشر شده، همه این عوامل این نوید را می دهد که بازار ابتدای هفته، روند مناسبی را خواهد داشت. اما آیا اینکه این روند ادامه‌دار خواهد بود یا خیر، به عوامل دیگری بستگی خواهد داشت.

به گفته خبری زاد؛ اگر بازار بتواند چند روزی مثبت پی‌درپی داشته و روند را برای چند روز حفظ کند شاید پول‌های پارک شده برای بازگشت به بازار ترغیب شوند. در این صورت صنعت روی، مس و پالایشی به سبب ارائه گزارشات مناسب صنایع پیشتاز بازار خواهند بود.

بر اساس گفته کارشناس بازار سرمایه اخبار و شرایط اطراف بازار جوی مناسب دارد اما یکی از عوامل مهم شرایط کنونی که اثر اخبار مثبت را خنثی می کند عدم نقدینگی حاضر در بازار است .

تنها در طول هفته گذشته شاهد خروج یک هزار و ۷ میلیارد تومان نقدینگی از بازار بوده ایم.

نرخ ارز و سکه در آخرین روز معاملات تغییر مسیر داد 

بازار ارز و سکه در هفته‌ای که گذشت روند نزولی در پیش گرفت اما در روز پنجشنبه روند قیمت ها تغییر کرد و رو به افزایش رفت . نرخ دلار  در بازار آزاد  به طور میانگین حدود ۰/۷ تومان کاهش یافت و به رقم ۲۷ هزار و ۵۲۵ تومان رسید و  یورو نیز ۱/۰۹ درصد ارزان شد و با  نرخ ۳۱ هزار و ۲۲۱ تومان معامله شد.

کارشناس اقتصادی گفت:قیمت ارز در بلند مدت روند صعودی خواهد داشت اما  به طور کلی باید دید روند مذاکرات وین چگونه پیش خواهد رفت. قیمت دلار در بازار آزاد  در  این هفته  بین ۲۷هزار۵۰۰تومان  تا ۲۹ هزار تومان   نوسان دارد.

قیمت سکه نیز همسو با نرخ ارز پیش رفت و حدود ۱/۰۹ درصد ارزان شد ، البته طلای ۱۸ عیارهم حدود۰/۷ درصد  کاهش قیمت داشته است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تحولات سیاسی در پیش رو داریم مخصوصا سفر رییس جمهور به روسیه از اتفاقات مهمی سیاسی کشور است . تحولاتبازار های نفتی را داریم و از  طرف دیگر بحث مذاکرات وین  همچنان مطرح است و باتوجه به تغییراتی که پیش رو داریم باید منتظر شئ و دید قیمت ها در این هفته چگونه رقم می خورد.

به گفته کشتی آرای  در حال حاضر پیش بینی دقیق  قیمت سکه و طلا مشکل است و نمی توان بازه مشخصی را تعیین کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=29331
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)