۱۳۹۹-۰۶-۲۳ - ۱۰:۱۶

ممنوعیت ۱۰۰ درصدی واردات لوازم‌خانگی

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با وجود تشدید تحریم ها انواع تولیدات لوازم‌خانگی در کشور افزایشی بوده و در حوزه تولید ماشین لباسشویی ۵۸ درصد و در تولید تلویزیون ۶۳.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داریم.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛کیوان گردان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این که در پی بهبود و به سامان کردن تولیدات لوازم خانگی هستیم گفت: حال و شرایط تولید لوازم خانگی خوب است.

وی با یادآوری این نکته که در گذشته بیش از این ۷۰ تا ۸۰ درصد بازار در اختیار محصولات کره‌ای بوده است افزود: واردات لوازم خانگی به کشور صد در صد ممنوع شده است.

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: درخصوص توزیع تولیدات باید بازنگری شود، ما تولید را بالا برده ایم، اما آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان تولید با میزان نصب در داخل منازل تطابق ندارد و حتما دستگاه‌های نظارتی باید در این مورد به وظایفشان عمل کنند.

عمق ساخت داخل بیش از ۶۰ درصدی در صنعت لوازم خانگی

گردان با اعلام اینکه عمق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی به بالای ۶۰ درصد در کشور رسیده است، تصریح کرد: در ۵ ماهه پارسال ۵۸۲ هزار دستگاه یخچال فریزر تولید کردیم که در ۵ ماهه امسال به ۶۶۰ هزار دستگاه رسیده و ۱۳.۴ درصد رشد در تولید یخچال فریزر در سال ۱۳۹۹ داریم.

وی در خصوص افزایش تولید در حوزه ماشین لباسشویی، نیز بیان کرد: ۲۳۳ هزار دستگاه در ۵ ماهه ۱۳۹۸ تولید شد در صورتیکه تولید در ۵ ماهه امسال ۳۶۸ هزار دستگاه بوده است و ۵۸ درصد رشد تولید داریم.

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت اضافه کرد: در زمینه تولید تلویزیون در حالی که پس از تحریمها دو شرکت اصلی کره ای از کشور خارج شدند، اما در ۵ ماهه امسال ۶۳.۵ درصد تولید این محصول افزایشی یافته است و از ۲۹۵ هزار دستگاه در ۵ ماهه ۱۳۹۸ به ۴۸۲ هزار دستگاه در ۵ ماهه ۱۳۹۹ رسیدیم.

گردان با اشاره به مجوز ۲۵ و ۲۰ درصدی افزایش قیمت لوازم خانگی و تولیدات دیگر گفت: قیمت‌ها مشخص و در کارخانه محصول قیمت خورده است.

او درباره عرضه ورق فولادی خارج از بورس و با قیمت بالاتر گفت: مشکل سامانه بهین یاب نیست و این سامانه کارش را دقیق انجام می‌دهد و نظارت هم روی آن وجود دارد، ما الان آمار خرید و آمار تولید شرکت‌ها را داریم و تلاش می‌کنیم میزان خرید ورق فولادی را با میزان تولیدات آنها مقایسه کنیم تا بتوانیم ورق فولادی را در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار دهیم.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=8886
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)