۱۳۹۹-۰۶-۲۲ - ۱۴:۳۱

بخش صنعت بیش از ۵ هزار مگاوات برق مصرف کرد

بخش صنعت روز جمعه که روز تعطیل در کشورمان محسوب می‌شود، بیش از ۵ هزار مگاوات برق مصرف کرد که نشان‌دهنده تلاش این بخش برای جبران تعطیل روزهای کرونایی است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛مصرف برق بخش صنایع در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز گذشته براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، به عدد۵ هزار و ۳۰۵ مگاوات رسید که در مقایسه با سایر روزهای هفته منتهی به ۲۱ شهریور بالاترین مصرف به شمار می‌رود.

افزایش مصرف برق در بخش صنایع به گفته فعالان صنعت برق نشان از مصرف درست و در جای صحیح خود است زیرا بخش صنعت یکی از بخش‌های مهم هر کشوری است که هرچقدر این بخش فعال‌تر باشد نشان‌دهنده تداوم توسعه صنعتی است.

کارشناسان صنعت برق مصرف بیش از حد برق در بخش خانگی به دلیل غیر مولد بودن این بخش را چندان صحیح نمی‌دانند و معتقدند باید با اعمال روش‌های صحیح مصرف مازد برق این بخش را به سمت صنعت سوق داد.

مصرف برق در بخش صنایع در ساعت ۲۰ و ۴۸ دقیقه شب گذشته نیز با شیب افزایشی به عدد ۵ هزار و ۱۰۷ مگاوات رسید.

روند افزایشی مصرف در بخش مولد صنعت درحالی است که در بخش خانگی کاهش مصرف به ثبت رسیده است.

روز گذشته مصرف این بخش در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به ۴۷ هزار و ۷۴۸ مگاوات کاهش یافت.میزان تولید برق از منابع تجدیدپذیر هم به ۴ هزار و ۷۲۹ مگاوات رسید.

مصرف برق در بخش صنایع کشورمان درحالی روندی افزایشی دارد که درجهان به دلیل وجود بیماری کرونا هنوز بسیاری از کشورها با رکود در این بخش دست به گریبان هستند.

برچسب‌ها:,

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=8847
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)