چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۴

ایجاد پایانه صادراتی میوه و تره بار در بنادر

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه میز کالا کشور امارات با اشاره به اینکه باید برای صادرات به امارات نقشه راه مشخصی تعیین شود، تصریح کرد: برای افزایش صادرات به کشور های همسایه نیازمند حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه امور هستیم.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛حمید زادبوم در این جلسه که با حضور اعضای اتاق مشترک ایران و امارات، اتاق بازرگانی ایران، فعالان اقتصادی ایران در امارات، نمایندگان بانک مرکزی، وزارت کشاورزی، وزارت امور خارجه و …، در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد؛ پیشنهاد کرد: پایانه صادراتی میوه و تره بار در بنادر ایجاد شود.

وی به کمبود کانتینرهای یخچالدار اشاره کرد و گفت: در تلاش برای رفع این مشکل هستیم و در همین خصوص برای واردات کانتینر یخچالی باید پیش از تصمیم برای تامین ارز آن برنامه ریزی شود و همچنین در صورت تولید داخلی کانتینر های یخچالدار باید مراقب انحصار در میان تولیدکنندگان آن باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران توضیح داد: برای واردات کانتینر یخچال دار دست دوم می‌توانیم با کمک کمیته ماده یک اقدام کنیم به صورتی که مورد توافق طرفین بوده و در نهایت مورد اعتراض تولیدکنندگان داخلی قرار نگیرد.

وی همچنین درباره واردات بدون انتقال ارز اظهار کرد: بانک مرکزی در صورتی که اثبات شود منشا ارز خارج از ایران باشد مشکلی برای واردات مواد اولیه و تجهیزات کارخانجات تولیدی ندارد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=6880
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)