دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

سهم ۴۰ درصدی میلگرد از تولیدات فولادی

میزان تولید میلگرد توسط فولادسازان کشور در سه ماهه نخست امسال به دو میلیون و ۱۷۱ هزار تن رسید که بالغ بر ۴۰ درصد کل تولیدات فولادی را در این دوره به خود اختصاص داد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع کل تولیدات فولادی در سه ماهه بهار امسال پنج میلیون و ۳۳۵ هزار تن شد که مقاطع طویل و تخت به ترتیب دو میلیون و ۶۶۱ هزارتن و دو میلیون و ۶۷۴ هزار تن را از آن خود ساختند.

رشد پنج درصدی تولید میلگرد 

آمار انجمن یاد شده نشان می‌دهد، میزان تولید میلگرد در سه ماهه ابتدایی امسال به دو میلیون و ۱۷۱ هزار تن رسید و در مقایسه با دو میلیون و ۵۸ هزار تن عملکرد سه ماهه نخست پارسال رشد پنج درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی آمار مزبور حاکی است، سهم میلگرد از مجموع تولید در بخش مقاطع طویل فولادی ۸۱.۵ درصد است و سهم تیرآهن با رقم ۲۹۷ هزار تن بیش از ۱۱ درصد را ثبت کرد و در مقایسه با تولید ۳۰۱ هزار تن تیرآهن در سه ماهه نخست پارسال افت یک درصدی دارد.

همچنین نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی در بخش طویل در سه ماهه ابتدایی امسال به رقم ۱۹۳ هزار تن رسید و در مقایسه با تولید ۲۰۳ هزار تن عملکرد مدت مشابه سال گذشته کاهش پنج درصدی دارد، ضمن اینکه سهم این قسمت از مجموع تولید مقاطع طویل فولادی به حدود هفت درصد می‌رسد.

تولید مقاطع تخت فولادی ۲.۶ میلیون تن   

بررسی عملکرد فولادسازان در دوره سه ماهه نخست امسال گویای تولید دو میلیون و ۶۷۴ هزار تن است که از این رقم ورق گرم با دو میلیون ۲۹۴ هزار تن ۸۵.۷ درصد از کل تولید این بخش را به خود اختصاص داد.

ضمن اینکه میزان تولید ورق گرم در دوره سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۲۸۲ هزار تن بود، افزایش یک درصدی دارد.

میزان تولید ورق سرد و پوششدار نیز در دوره این گزارش به ترتیب ۶۵۵ و ۳۲۲ هزار تن ثبت شد و در مقایسه با سه ماهه ابتدایی ۹۸ که به ترتیب ۶۵۰ و ۴۲۸ هزار تن بود، ورق سرد رشد یک درصدی دارد، اما پوششدار ۲۵ درصد کاهش یافته است.

پارسال میزان تولید فولاد کشور به رقم حدود ۲۸ میلیون تن رسید و انتظار می رود امسال نیز ۲۸ تا ۳۰ میلیون تن فولاد تولید شود.

ایران دهمین فولاد ساز جهان محسوب می‌شود و انتظار می رود در افق ۱۴۰۴ به ظرفیت ۵۵ میلیون تن برسد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=6794
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)