دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹

مهلت پایان شهریور ماه برای بدهکاران ارزی تمدید نمی‌شود

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:طبق مهلت تعیین شده در آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، بدهکاران حساب ذخیره ارزی تا پایان شهریور امسال فرصت دارند اقساط سررسید شده خود را یکجا پرداخت کنند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ «سعید زرندی» افزود: آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف تسهیل بازپرداخت تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی اصلاح شد.

به گفته این مقام مسوول، آیین نامه یاد شده در پایان سال گذشته و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و با دریافت نظرات بخش های مختلف به ویژه تشکل های بخش خصوصی در مورد چالش ها و مشکلات بازپرداخت تسهیلات ارزی، اصلاح و تصویب شد.

وی گفت: طبق مهلت تعیین شده در آیین نامه، بدهکاران فقط تا پایان شهریور امسال فرصت دارند اقساط سررسید شده خود را به صورت یکجا پرداخت کرده یا در صورت ممکن نبودن پرداخت اقساط سررسید شده به صورت یکجا، با درخواست از بانک عامل نسبت به تقسیط بدهی حداکثر تا چهار سال در اقساط ۶ ماهه اقدام کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: واحدهای تولیدی بدهکار در فرصت باقی مانده برای بهره مندی از مفاد مصوبه اخیر به سرعت اقدام کرده و مشکل چند ساله بازپرداخت تسهیلات ارزی خود را رفع کنند.

به گفته زرندی، مهلت های مقرر در این آیین نامه تمدید نخواهد شد و بدهکارانی که تا پایان شهریور ماه برای استفاده از مزایای این آیین نامه مراجعه نکنند، موظفند بدهی خود را یا به صورت ارزی طبق قرارداد با بانک عامل پرداخت کرده یا با ارایه درخواست به بانک عامل مانده بدهی ارزی خود را که شامل اقساط سررسیده شده و آتی، اصل، سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین است را با نرخ بازار ثانویه ارز اعلامی بانک مرکزی تبدیل به ریال کرده و طی چهار سال با اقساط ۶ ماهه و با نرخ سود ۱۸ درصد تسویه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این بخش نیز بدهی تبدیل شده به ریال تا زمان تسویه مشمول نرخ سود ۱۸ درصد است و نپرداختن اقساط در موعد مقرر مشمول وجه التزام تاخیر تادیه دین شامل نرخ سود ۱۸ درصد به علاوه جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصول مطالبات غیر جاری موسسات اعتباری(ریالی و ارزی) خواهد شد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=6488
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)