شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۰

خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون تن می رسد

ایمانی گفت: با استمرار روند مناسب پرداخت پیش بینی می شود که خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون تن برسد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران  درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و ۹۸ درصد مطالبات پرداخت شده است.

او افزود: با وجود آنکه گندمکاران تا چند روز گذشته به روند پرداخت مطالبات اعتراض داشتند، اما دولتمردان ظرف ۳ تا ۴ روز حرکت خوبی در پرداخت مطالبات انجام دادند که امیدواریم تا پایان فصل ادامه یابد.

ایمانی با بیان اینکه گندمکاران تا چند روز گذشته به نحوه پرداخت وجه گندم خریداری شده اعتراض داشتند، بیان کرد: با توجه به تاخیر طولانی مدت در پرداخت مطالبات و خلف وعده دولت، بخشی از گندم تولیدی از چرخه خرید تضمینی خارج شد، اما اکنون این امید در کشاورزان ایجاد شده که گندم خود را روانه مراکز خرید دولتی کنند.

به گفته او، با تاخیر مجدد در پرداخت مطالبات در ادامه فصل برداشت این احتمال وجود دارد که گندم وارد سیستم واسطه گری و دلال بازی شود یا جایگزین خوراک دام و طیور در واحدهای مرغداری و دامداری شود.

نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه مشکلی در تامین گندم‌ نداریم، بیان کرد: با استمرار روند مناسب پرداخت پیش بینی می شود که خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون تن برسد.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت اقتصادی تمامی اقشار جامعه به ویژه کشاورزان اظهار کرد: انتظار می رود که مطالبات گندمکاران پس از ثبت در سامانه پرداخت شود تا در شرایط فعلی تحریم، نان مردم دچار چالش نشود.

او در پایان تصریح کرد: با تاخیر در پرداخت مطالبات این احتمال وجود دارد که گندم وارد چرخه سیستم دلال بازی شود، از این رو انتظار می رود که دولتمردان صدای ما را بشنوند و به روند فعلی پرداخت ادامه دهند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=6088
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)