یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

جولان کرونا در بزرگترین تولیدکننده مس جهان

آمار اخیر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در میان کارکنان شرکت کودلکوی شیلی نشان می‌دهد که چرا بزرگترین تولیدکننده مس جهان اقدامات برای مهار شیوع این پاندمی را تشدید کرده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛آمار اتحادیه فدراسیون کارگران مس نشان می‌دهد از ۷۱ هزار کارگری که در شرکت دولتی کودلکو مشغول به کار هستند، ۱۹۵۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. این شرکت مستقر در سانتیاگو حاضر نشد آمار کارگران بیمار خود را اعلام کند.

بر اساس آمار فدراسیون، تا پنج شنبه گذشته معدن ال تنینته در مرکز شیلی با ۶۶۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا تا پنج شنبه بدترین آمار را داشته و پس از آن معدن چوکیکاماتا در شمال این کشور با ۴۷۳ مورد قرار دارد. بر مبنای آمار مذکور، نرخ ابتلا در شرکت کودلکو به ۲.۷ درصد رشد کرده است. بالدو پروکوریکا، وزیر معدن شیلی اظهار کرده که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در صنعت مس حدود یک درصد است.

کودلکو هفته گذشته به شیفت ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت در معدن ال تنینته که بزرگترین و سودآورترین معدن این شرکت است، روی آورد و در معدن چوکیکاماتا تمامی فعالیت ذوب را متوقف کرد در حالی که پالایش مس در کارخانه این شرکت به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرد که به معنای ۴۰۰ کارگر کمتر است.

کودلکو به تلاش برای حفاظت کارکنانش از ابتلا به این بیماری روی آورده که در شیلی رو به افزایش است و همزمان به تولید مس برای تامین مالی هزینه‌های دولت که گرفتار شرایط اقتصادی وخیمی شده است، ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تاکنون معادن شیلی موفق شده‌اند تولید را با کارکنان ضروری خود و با تاخیر انداختن فعالیتهای تعمیراتی حفظ کنند.

اتحادیه‌های کارگری خواستار تعطیلی تمامی فعالیتهای چوکیکاماتا به مدت دو هفته برای مهار شیوع کرونا شده اند.

 

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5853
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)