شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۳

وضعیت صادرات برق ایران به کشورهای منطقه

معاون وزیر نیرو گفت: ما یک محوریت تبادل انرژی در منطقه هستیم و بدنبال این هستیم که به تمامی کشورهای همسایه واردات و صادرات برق داشته باشیم.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ همایون حائری درباره روند صادرات برق به کشورهای همسایه اظهار داشت: اکنون با کشور ترکمستان ارتباط برقی داریم، ما یک محوریت تبادل انرژی در منطقه هستیم و بدنبال این هستیم که واردات و صادرات داشته باشیم، شبکه ما به ترکمنستان وصل است، میزان کمی هم وارد می‌کنیم تا تبادل الکتریکی برقرار باشد.
وی افزود: صادرات به عراق هم همچنان ادامه دارد و در سفر اخیر وزیر به این کشور نیز یک قرارداد دو ساله منعقد شد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه ارتباط خوبی با کشور عراق به لحاظ تبادل انرژی داریم، گفت: در سفر وزیر به بغداد ۵۰ درصد بدهی‌های برقی را از این کشور دریافت کردیم، اکنون در پروسه‌ای قرار داریم که از طریق مناسبات بانکی که وجود دارد بقیه را هم دریافت کنیم.
وی درباره صادرات به افغانستان نیز تصریح کرد: از سالیان گذشته یک میزانی به مناطقی از این کشور صادر برق داریم و میزان آن بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ مگاوات متغیر است.
حائری یادآور شد: کل رقم صادرات برق کشور ما متغیر است و میزان آن بسته به فصل گرم و سرد سال متفاوت است اما ارتباط الکتریکی با کشورهای همسایه تداوم دارد.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5804
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)