پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۴۹

آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی در سه استان جدید

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه در ۳ استان جدید هم خرید حمایتی گوجه فرنگی آغاز شده است، گفت:‌ از منطقه جنوب کرمان ۵ هزار تن گوجه فرنگی خریداری و پول آنها پرداخت شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛علیرضا غنی‌زاده مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی  گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی در خوزستان و گچساران شروع شده و از هفته آینده در شیراز هم آغاز می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: خرید حمایتی گوجه فرنگی در منطقه کرمان و منطقه بلوچستان پایان یافت و در مجموع ۵ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان خریداری و پول آنها هم پرداخت شد.

  طی هفته‌های گذشته وجود گوجه فرنگی مازاد در منطقه کرمان باعث نارضایتی کشاورزان شده بود که با تغییر مدیرعامل سازمان تعاون روستایی و آغاز خرید حمایتی قیمت این محصول متعادل شد و محصولات کشاورزان توسط کارخانه‌ها خریداری و پول آن از سوی سازمان تعاون روستایی پرداخت شده است.

غنی‌زاده با بیان اینکه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید حمایتی گوجه فرنگی منظور شده است، بیان داشت: این میزان اعتبار رقم اختصاص یافته است وگرنه هیچ محدودیتی در خرید وجود ندارد و هر میزان کشاورزان محصول داشته باشند خریداری خواهد شد.

وی تأکید کرد که برنامه ما برای سال آینده پیشگیری کاهش قیمت محصول تولید کننده است و برنامه‌ها را طوری تنظیم می‌کنیم که کشاورزان با چنین مشکلاتی مواجه نشوند. در سیب و مرکبات هم برنامه ریزی کرده ایم تا ضمن مبارزه با دلالان و واسطه‌ها از ضرر کشاورزان نیز جلوگیری کنیم.

 

منبع: فارس

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5226
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)