چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
وزارت صمت:

گرانی اخیر لوازم خانگی غیرقانونی است

مدیرکل لوازم خانگی وزارت صمت گفت: فرایند قیمت گذاری های رسمی لوازم خانگی در روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛کیوان گردان مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت گفت: صنعت لوازم خانگی تابع قیمت گذاری هستند اما سازمان حمایت در سال ۹۹ هیچ گونه افزایش قیمتی را مصوب نکرده است و افزایش قیمت ها مورد تایید وزارت صمت نیز نمی باشد.

وی گفت: در سال ۹۹ هنوز هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت گرفته نشده است و با گرانفروشان برخورد خواهد شد. بخشی از لوازم خانگی وابسته به مواد اولیه ای است که از خارج وارد می شود و  با توجه به افزایش قیمت ارز افزایش قیمت قابل قبول است اما هنوز هیچ افزایش قیمتی مصوب نشده است بلکه از فضای ایجاد شده در نهاده ها و قیمت ارز سودجویان سواستفاده می کنند.

گردان افزود: با توجه به اینکه ظرفیت تولید ما حدود ۲۰ میلیون دستگاه است در سال گذشته نزدیک به ۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شده است و هیچ مشکلی در زمینه تولید نداریم. افزایش قیمت در بازار محدود است چون افزایش قیمتی به صورت جدی نداشته ایم.

او افزود: مشکل اصلی ما در لوازم خانگی قاچاق است که در دستور کار مبارزه قرار گرفته است.

مدیرکل لوازم خانگی وزارت صمت افزود: بالارفتن قیمت ارز و وقفه در تخصیص ارز و قیمت نهاده ها و مواد اولیه در افزایش قیمت لوازم خانگی بی تاثیر نیست اما قیمت گذاری ها باید به صورت اصولی و مصوب باشد و با گرانفروشی های بی واسطه برخورد خواهد شد.

گردان افزود: سامانه جامع گارانتی نیز برای جلوگیری از قاچاق کالا و حمایت از حقوق مصرف کننده راه اندازی خواهد شد.

او افزود: در هفته های اخیر جلسات مختلفی برگزار شد و بخش بزرگی از مشکلات مرتفع شده است و وقفه تخصیص ارز نیز برطرف خواهد شد تا تولید بدون وقفه ادامه داشته باشد. بانک مرکزی برای برخی تعرفه ها ارز نیمایی درنظر گرفته است.

مدیرکل لوازم خانگی وزارت صمت افزود: فرایند قیمت گذاری های رسمی در روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد و برای حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده تلاش خواهیم کرد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5193
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)