یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۷

اختصاص بسته حمایتی به صنعت نمایشگاهی

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها از اختصاص یک بسته حمایتی از سوی دولت به صنعت نمایشگاهی و فعالان این صنعت خبر داد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ بهمن حسین‌زاده با بیان اینکه پس از رایزنی‌ها و پیگیری‌های سرپرست وزارت صمت، کمیته بررسی و مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی و شرکت‌های زیر مجموعه آن را جزو مشاغل آسیب دیده شدید از کرونا محسوب کرد، گفت: با پذیرش و تصویب این پیشنهاد مجوزی از کمیته یاد شده اخذ شد که به موجب آن، فعالان نمایشگاهی با ارایه کد ملی می‌توانند تسهیلات حمایتی دریافت کنند.

وی افزود: با تدابیر اندیشیده شده از سوی سرپرست وزارت صمت، تخصیص بسته حمایتی دولت می‌تواند موجب بازسازی کسب و کار ۳۳ هزار تن فعال نمایشگاهی، ۴۵۰ شرکت غرفه ساز و بیش از ۱۰۰ مجری نمایشگاهی شود.

حسین زاده با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاهی و مشاغل مرتبط با آن از اواخر بهمن ماه سال گذشته، همزمان با فراگیری ویروس کرونا و به دستور دولت کلیه فعالیت هایش را به حالت تعطیل درآورده است، اظهار کرد: اختصاص بسته حمایتی دولت که با پیگیری‌های سرپرست وزارت صمت تحقق یافت، موجب می‌شود تا کلیه مشاغل مرتبط با نمایشگاه جانی تازه گرفته و دوباره فعال شوند.

به گفته این مقام مسوول درشرایط شیوع ویروس کرونا تولیدات ایران نسبت به دیگر کشور‌های جهان کمتر آسیب دید که علت اصلی آن تغییر خط تولید از محصولات متفرقه به کالا‌های پزشکی، ضدعفونی و شوینده‌ها بود. عاملی که سبب شد تا همچنان رونق تولید در بخش‌های مختلف صنایع کشور حفظ شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در مورد چگونگی دریافت تسهیلات حمایتی دولت نیز گفت: متقاضیان دریافت این بسته حمایتی باید کد ملی و کد ثبت شرکت‌های خود را به نمایشگاه اعلام کنند.

حسین زاده همچنین در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه جهش تولید و دستاورد‌های مقابله با کرونا به عنوان نخستین نمایشگاه سال جاری اظهارکرد: این نمایشگاه در صورت اخذ مجوز از ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا در تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و براساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب، بازدیدکنندگان آن متخصصین و مسوولین عالی رتبه کشوری خواهند بود و به هیچ عنوان برای بازدید عموم مردم بلیط فروخته نمی‌شود.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=5023
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)