شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

افت ۲۵ هزار و ۸۲۳ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب نشینی ۲۵ هزار و ۸۲۳ واحد روبرو شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ بورس اوراق بهادار تهران که در روزهای قبل با رکوردشکنی همراه بود، امروز نیز در پایان معاملات با ۲۵ هزار و ۸۲۳ واحد عقب نشینی به رقم ۹۶۱ هزار و ۲۶۳ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن ۳ هزار و ۶۳۲ واحد افت کرده و به رقم ۳۱۸ هزار و ۳۹۲ واحد رسید.

ارزش معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به ۳ هزار و ۶۰۵ تریلیون تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵.۶ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۸۷ هزار معامله و به ارزش ۷ هزار و ۲۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس در روز جاری را هم که به ۴ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان رسید در نظر بگیریم، ارزش معاملات بیش ز ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در دو بازار بورس و فرابورس شده است.

امروز عمده نمادهای مهم بورسی مانند پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی‌مس، گل گهر، مخابرات، چادرملو و گروه مپنا همگی در کاهش شاخص بورس اثرگذار بودند.

امروز نمادهای پر بینده شامل بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، ملی مس، بانک صادرات، پالایش نفت اصفهان، مخابرات و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بوده‌اند.

امروز شاخص بازار اول بورس با ۳ درصد افت، شاخص آزاد شناور با ۲.۵ درصد کاهش، شاخص کل و شاخص قیمت هر کدام با ۲.۶ درصد کاهش، شاخص کل با معیار هم وزن با۱.۱ درصد کاهش، شاخص قیمت با معیار هم وزن ۱.۱ درصد، کاهش و شاخص بازار دوم  با ۱.۹ درصد کاهش همراه شد.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل ۹۰ واحد عقب نشینی کرده و به رقم ۱۱هزار و ۲۲ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۲.۶ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۹۸ هزار معامله و به ارزش ۴ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، صباتامین و توکاریل در تقویت شاخص فرابورس اثر گذار بوه و نمادهای پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس داشتند.

نمادهای پربیننده در فرابورس شامل ذوب آهن، سیمان لار سبزوار، بانک دی، نیروی برق دماوند، و زرین معدن آسیا بوده‌اند.

به گفته کارشناسان عمده دلیل ریزش شاخص بورس رفتار هیجانی تازه واردان در بازار است که به محض کوچکترین نوسان فروشنده سهام خود می‌شوند.

همچنین رشدهای پیاپی در هفته‌های گذشته به اعتقاد برخی کارشناسان حبابی بوده و ریزش بازار طبیعی به نظر می‌رسد.

به هر حال تازه واردان در بورس باید به این نکته توجه داشته باشند که بازار همراه با ریسک و خطر است و در نتیجه با مشاوره و تحلیل و مطالعه وارد بازار شوند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=4597
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)