دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

رشد ۲۴ هزار و ۵۹۵ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، بعد از افت ۳ روز معاملاتی گذشته، امروز با افزایش ۲۴ هزار و ۵۹۵ واحد روبه رو شد.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بعد از این که از چهارشنبه هفته پیش روند ریزش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در پیش گرفته و به خاطر رفتار هیجانی تازه واردان بورس قیمت سهام افت می‌کرد و همه در صف فروش بودند، امروز تقویت شده و با افزایش ۲۴ هزار و ۵۹۵ واحد به رقم ۹۹۳ هزار و ۵۵ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن ۷ هزار و ۶۶۵ واحد رشد کرده و به رقم ۳۱۴ هزار و ۳۴۷ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۳ هزار و ۷۲۶ تریلیون تومان رسید.

امروز معامله گران بورس بیش از ۱۲ میلیارد و ۶۶۷ میلیون اوراق حق تقدم، سهام در قالب ۱.۳ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به ۵ هزار و ۹۷ میلیارد تومان رسید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر بگیریم، معامله‌گران امروز در بورس تهران و فرابورس ایران بیش از ۱۷ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

این رقم می‌تواند به عنوان سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز شرکت‌های بورسی و فرابورسی در اختیار این شرکت‌ها قرار گیرد، البته همه این معاملات و پول‌ها جدید نیست و روزانه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پول جدید وارد بورس می‌شود.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، گل گهر، ملی مس، گروه مپنا، پتروشیمی پارس، همگی در تقویت شاخص بورس اثرگذار بودند و نمادهای فولاد مبارکه و چادر ملو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته‌اند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۶ هزار و ۵۳۸ واحد رشد کرده و با رشد ۲.۵ درصدی به ۲۶۴ هزار و یک واحد رسید.

شاخص با معیار هموزن با رشد ۲.۵ درصد به ۲۰۸ هزار و ۳۲۱ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با رشد ۲.۶ درصد به رقم یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۳۴۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با رشد ۱.۹ درصد امروز به ۷۴۰ هزار و ۶۳۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس که معاملات عمده و بلوکی در آن انجام می‌شود با رشد ۳.۴ درصد به رقم یک میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۶۲ واحد رسید.

نمادهای پربیننده امروز مربوط به بانک ملت، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی مس ایران، فولاد مبارکه و بانک صادرات ایران بودند.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۲۷۵ واحد رشد کرده و به رقم ۱۱ هزار و ۲۳۱ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۷۰۷ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۳.۶ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۱۰ هزار نوبت معامله به ارزش ۵ هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای میدکو، ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، پتروشیمی تندگویان و نیروی برق دماوند همگی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند و نماد فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است.

نمادهای پر بیننده شامل ذوب‌آهن اصفهان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، بانک دی، تولید نیروی برق دماوند، سیمان لار سبزوار، زرین معدن آسیا و سرمایه گذاری میراث فرهنگی بودند.

 

منبع: فارس

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=4441
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)