۱۴۰۲-۰۹-۱۵ - ۱۲:۰۶

شگرد جدید قاچاقچیان سوخت در هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف و انهدام ۵ مخزن زیرزمینی سوخت قاچاق در یکی از روستا‌های اطراف بندرعباس خبر داد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛  ‌مجتبی قهرمانی اظهار کرد: در اجرای طرح نظارت دستگاه قضایی بر توزیع سوخت و مأموریت‌های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، مأموران فراجا با حضور مقام قضایی موفق شدند طی گشت‌زنی و رصد‌های نامحسوس در روستا‌های ایسین، چاه‌فله و شمیل، مخازن زیرزمینی و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق را در یکی از این روستا‌ها شناسایی کنند.

وی افزود: در نتیجه تحقیقات مشخص شد قاچاقچیان سوخت شیوه و شگرد جدیدی را در پیش گرفته‌اند و با حفر چاه‌های عمیق در روستای اطراف بندرعباس و اتصال آن‌ها به یکدیگر، شبکه‌ای از مخازن نگهداری گازوئیل قاچاق را ایجاد کرده‌اند که علاوه بر مخفی بودن از چشم مأموران، فضای امنی را برای استمرار اقدامات مجرمانه آن‌ها فراهم می‌کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: خوشبختانه با هوشیاری مقام قضایی و ضابطین طی این عملیاتِ موفق، علاوه بر شناسایی شبکه مخازن زیرزمینی، بیش از ۶۰ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۶ دستگاه خودروی نیسان و سواری متعلق به قاچاقچیان و ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک نیز کشف و ضبط شد.

قهرمانی تصریح کرد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط هزاران لیتر گازوئیل قاچاق و تحویل آن‌ها به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، چاه‌های حفر شده و مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را نیز منهدم و معدوم کردند.

وی یادآور شد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده‌اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی‌امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ‌کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=63818
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما