۱۳۹۸-۱۱-۱۲ - ۱۶:۱۶

کاهش ۱۸ درصدی تولید خودرو در ۱۰ ماهه

تولید انواع خودرو طی ۱۰ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷.۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛ طی ۱۰ ماهه امسال ۶۷۰ هزار و ۲۱۹ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۷ درصد کاهش داشته است. در این مدت ۶۱۳ هزار و ۵۰۸ دستگاه سواری توسط شرکت‌های خودروساز تولید شد که این رقم نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۹.۲ درصد کاهش داشته است.

طی ۱۰ ماهه امسال تولید ون ۸۵.۵ درصد، مینی‌بوس و میدل با ۵۷.۲ درصد، اتوبوس‌ ۱۴.۶ درصد و کامیونت، کامیون و کشنده ۷۲ درصد افت داشته است. در عین حال، تولید وانت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵.۱ درصد افزایش داشته است.

بررسی وضعیت تولید انواع خودرو در دی‌ ماه امسال نیز نشان می‌دهد در این ماه ۹۶ هزار و ۶۵۲ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که نسبت به دی ۹۷ افزایش ۸۴.۹ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کرده است. در این ماه، تولید سواری به ۸۸ هزار و ۶۵۷ دستگاه رسیده که در مقایسه با دی سال گذشته ۸۵.۶ درصد افزایش داشته است.

* افت ۱۸ درصدی تولید ایران خودرو

در بررسی وضعیت تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو طی ۱۰ ماهه امسال نیز باید به افت ۱۸.۲ درصدی تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی اشاره کنیم به طوری که در این مدت ۲۹۳ هزار و ۵۱۷ دستگاه انواع خودرو توسط ایران‌ خودرو به تولید رسیده است. طی ۱۰ ماهه امسال تولید سواری توسط ایران‌ خودرو با افت ۱۷.۶ درصدی نسبت به دی ۹۷ همراه بوده و به عدد ۲۸۸ هزار و ۲۵۱ دستگاه رسیده است.

تولید انواع خودرو توسط گروه صنعتی ایران‌ خودرو در دی امسال نیز به ۵۰ هزار و ۲۲۶ دستگاه رسید که نسبت به دی سال گذشته رشد ۱۱۸.۱ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان می‌دهد. در این ماه، تولید سواری توسط ایران‌ خودرو معادل ۴۸ هزار و ۶۱۵ دستگاه بود که نسبت به دی ۹۷ با رشد ۱۱۹.۱ درصدی همراه بوده است.

* کاهش ۳ درصدی تولید سایپا

در بررسی وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا طی ۱۰ ماهه امسال نیز باید به افت ۳ درصدی تولید انواع خودرو در این گروه خودروسازی اشاره کنیم به طوری که در این مدت ۳۴۲ هزار و ۳۸۳ دستگاه انواع خودرو توسط سایپا به تولید رسیده است. تولید سواری در این گروه خودروسازی نیز طی ۱۰ ماهه امسال ۳۰۰ هزار و ۲۲۴ دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۸ درصد افت داشته است.

تولید سایپا در دی امسال نیز به ۴۲ هزار و ۳۵۹ دستگاه رسید که نسبت به دی ۹۷ رشد ۷۶.۷ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است. در این ماه ۳۷ هزار و ۱۷۱ دستگاه سواری توسط سایپا به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۶.۹ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کرده است.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=576
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما