۱۴۰۲-۰۳-۱۷ - ۱۳:۵۲

ریزش ۱۱۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بازار سهام، آخرین روز کاری هفته را کم جان و بی رمق دنبال کرد و در نهایت با ریزشی ۱۱۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛بازار سهام آخرین روز کاری هفته را  کم جان و بی رمق آغاز کرد و از اواسط بازار به واسطه انتشار گزارش یکی از سهام گروه بانکی با فشار عرضه روبرو شد و در نهایت در محدوده ی منفی به کار خود پایان داد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۱۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار واحد رسید و همچنان در فتح قله ی ۲ میلیون ۳۰۰ هزار واحدی ناکام ماند، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ناچیز را تجربه کرد و در ارتفاع ۷۷۶ هزار واحد ماند.

گفتنی است سه نماد «شستا»، «شپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «بپاس»، «وسپهر» و «صبا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «پی پاد»، «خگستر» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «عالیس»، «زفجر» و «دی» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۸ هزار میلیارد  تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۳۰ میلیارد تومان از بازار سهام  خارج کردند.

در بازار امروز ۱۴۹ نماد در محدوده مثبت و ۲۳۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۸۴ نماد در محدوده مثبت و ۱۹۷ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=54979
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما