۱۴۰۱-۱۱-۱۹ - ۱۳:۲۵

شاخص بورس به رشد هزار واحدی بسنده کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۶میلیارد و ۹۴۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۷۳۶میلیارد تومان در بیش از ۶۸۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و ۵۵۶واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۵۸هزار و ۸۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۱۴۰میلیون ورقه به ارزش ۵هزار و ۱۷۹میلیارد تومان در ۲۴۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۲۷۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پارساگاد، پلیمر آریاساسول و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=49542
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)