۱۴۰۱-۰۹-۱۳ - ۱۳:۲۱

شاخص بورس ۱۳۸ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۳۸ واحدی روبرو شد.

 به گزارش “ عصر صنعت ” ؛در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۶میلیارد و ۸۹۶میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۲۳۳میلیارد تومان در بیش از ۳۲۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۳۸ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۷هزار و ۸۵۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی بوعلی سینا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۸۵میلیون ورقه به ارزش ۴هزار و ۶۶۲میلیارد تومان در ۱۸۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفیبر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و پخش البرز شد و در مقابل شرکت‌های بهمن دیزل، آهن و فولاد ارفع و داروسازی دانا بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=45801
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)