یکشنبه 14 آذر 1400 - 15:35

رسانه ی ضدِّ فساد مورد حمله سایبری قرار گرفت

پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، از ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰) مورد حمله ی سایبری قرار گرفته و از دسترس مخاطبان خارج شده است.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛پایگاه خبری “اقتصاد سالم” به آدرس eghtesadsalem.com از چند ماه پیش فعالیت خود را با هدفِ دفاع از حقوقِ مردم ایران و مبارزه با فساد آغاز کرده است.
افشای تخلفات و همچنین اعلام نام و مشخصاتِ مُفسدانِ مالیِ به اصطلاح یقه سفید و مدیران ارشد دولتی و به ویژه آقازادگان که این رسانه از آنها با صفت “اَنگَل زادگان” یاد می کند؛ از محورهای فعالیت این پایگاه خبری در مدت کوتاه فعالیت خود بوده است.
به دنبالِ افشاگری های صورت گرفته درباره ی برخی از مُفسدانِ مالیِ دانه درشت؛ هم اکنون چندین پرونده ی شکایت علیه خبرنگاران و مدیرمسئول پایگاه خبری “اقتصاد سالم” در دادسرا و حوزه های مختلف قضایی مطرح شده و در دست رسیدگی است.
گروه فنی پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، هویتِ ۳ آی پی اصلی مهاجم به این سایت را شناسایی کرده که ۲ آی پی مربوط به ایالات متحده آمریکا و یک آی پی مربوط به کشور آلمان است.

Columbus, Ohio, United States
/wp-login.php    ۱۲/۵/۲۰۲۱ ۱:۴۶:۴۸ PM    ۳.۱۳۳.۱۱۵.۱۵۰        ۵۰۳
Columbus, Ohio, United States
/wp-login.php    ۱۲/۵/۲۰۲۱ ۱:۴۶:۴۵ PM    ۳.۱۳۳.۱۱۵.۱۵۰        ۵۰۳
Düsseldorf, Germany
/wp-login.php    ۱۲/۵/۲۰۲۱ ۱:۴۲:۳۸ PM    ۱۹۴.۱۶۳.۱۵۲.۲۴۲        ۵۰۳
هویت و مشخصات ۳ آی پی مهاجم به پایگاه خبری (اقتصاد سالم)

البته تحلیل فعلی این است که متخلفان و مهاجمان از داخل خاک ایران این حمله ی سایبری را انجام داده و برای پنهان کردن ردپای خود و شناسایی نشدن؛ از فیلترشکن و آی پی های خارجی برای حمله ی سایبری استفاده کرده اند.
گروه فنی این پایگاه خبری تلاش می کند تا در اولین فرصت ممکن، با دفعِ حمله ی صورت گرفته و رفع مشکلات، مجددا فعال شده و “اقتصاد سالم” در دسترس مخاطبان قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=26932
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)