چهارشنبه 10 آذر 1400 - 11:27

مذاکره مهم خودرویی بین ایران و سوریه

وزیر صنعـت، معدن و تجارت کشورمان روز گذشته پس از حضور در اتاق بازرگانی سوریه و دیدار با فعالان تجاری، با ۴ وزیر دولت سوریه و نخست وزیر این کشور دیدار و ملاقات داشت.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛سیدرضا فاطمی امین در این خصوص تصریح کرد: در نشست با نخست وزیر سوریه مقرر شد که تمام برنامه ها به صورت زمان بندی شده جلو رود و توافقات انجام شده در این سفر به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد تا به زودی شاهد شکوفایی روابط میان دو کشور باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: توافقنامه تجارت آزاد سال های گذشته میان دو کشور وجود داشت، اما ۸۸ قلم کالا اسستثناء شده بود که پیشنهاد شد با حذف این ۸۸ قلم کالا، توافقنامه به همه کالاها گسترش یابد تا کل تجارت با سوریه با نرخ تعرفه صفر درصد انجام گیرد که این موضوع به شدت مهم و اثربخش خواهد بود.

وی در این خصوص اضافه کرد: نخست وزیر سوریه نیز قرار است این موارد را بررسی کرده و تا دو هفته آینده اطلاع دهند.
وزیر صمت کشورمان همچنین افزود: در زمینه تولید خودرو نیز مذاکرات خوبی در این سفر داشته ایم.

گفتنی است در جریان سفر وزیر صمت به دمشق، ۴ تفاهم نامه‌ همکار‌ی‌های مشترک میان دو کشور ایران و سوریه نیز به امضای سیدرضا فاطمی امینوزیر صمت کشورمان و وزرای سوری رسید.

این تفاهم نامه‌ها در زمینه‌های همکاری تجاری، صنعتی و استاندارد هستند.

در این سفر همچنین ۱۵ پیشنهاد در حوزه صنعت و تجارت ارایه شده است. برنامه تهران و دمشق، ارتقای همکاری‌های اقتصادی تا سقف یک میلیارد دلار در سال آینده عنوان شده است.

بخش خصوصی کشورمان نیز از روز گذشته محصولات خود را در نمایشگاه بین المللی دمشق (ویژه ایران) عرضه کرده است.

 

منبع: شاتا

لینک کوتاه : http://asrsanat.com/?p=26715
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)